Gammler look

 

G - Gammler look


Gammler look to nic innego jak styl, którego odzwierciedleniem jest niedbały wygląd. Nie znajdziemy tu zatem idealnie dopasowanych i świetnie skrojonych ubrań. Przeciwnie – gammler look przejawia się w ubraniach postrzępionych, wytartych, niedbale wykończonych, znoszonych a niekiedy nawet przybrudzonych.


Czym jest gammler look?

W latach 60. i 70. styl ten był przejawem buntu młodych przeciwko wartościom, jakim hołdowało mieszczaństwo. Stąd właśnie brak dbałości o ubiór i celowe noszenie rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie wyglądają zbyt korzystnie.


Gammler look w modzie współczesnej

Obecnie mamy wiele nurtów, którymi możemy się inspirować, dobierając sobie ubrania. Gammler look współcześnie może nie jest tak popularny jak kiedyś, jednak jak bumerang powracają trendy, które lansują niedbały wygląd.
Przejawia się to np. w postrzępionych i przetartych jeansach, butach, które od nowości posiadają celowe przybrudzenia czy chociażby rozciągniętych, oversize’owych swetrach.
Gammler look odnajdziemy najczęściej w ubraniach dla osób młodych, jednak tak naprawdę inspirują się nim osoby w każdym wieku. Występuje on zarówno w modzie męskiej, jak i damskiej.


Inne style modowe

Wśród ciekawych nurtów modowych, które są równie ciekawe co gammler look, jest m.in. styl boho. Jest on utożsamiany z cyganerią i hippisami. Przejawia się przede wszystkim spodniach- dzwonach, motywach folklorystycznych czy wykończeniach takich jak frędzle.
Kolejnym ciekawym nurtem jest vintage, który w modzie zaistniał w XIX wieku. Polega on na noszeniu rzeczy stylizowanych na te z poprzednich epok, po których niejako widać upływ czasu. Podobnie jak gammler look i boho, vintage jest zarezerwowany raczej dla indywidualistów.

pixel