Alexander McQueen


A – Alexander McQueen


Alexander McQueen był jednym z najsłynniejszych projektantów mody na świecie. Urodził się w 1969 roku w jednej z uboższych dzielnic Londynu. Był jednym z sześciorga rodzeństwa, wołano na niego Lee. Dzięki swojemu uporowi i ciężkiej pracy McQueen sporo osiągnął w świecie projektantów i przez dłuższy czas współpracował z jednym z najważniejszych domów mody.


Kto to jest Alexander McQuuen?

Gdy miał 16 lat, zorientował się, że chciałby projektować ubrania. Wówczas rzucił szkołę i zatrudnił się w zakładzie krawieckim, gdzie uczył się fachu. Następnie dostał się do prestiżowej Central Saint Martins College of Art and Design. W ramach kolekcji dyplomowej zaprojektował zestaw stylizacji, który urzekł stylistkę Isabellę Blow, która wykupiła go w całości. To wtedy rozpoczęła się kariera Alexandra McQueena.Jak potoczyły się losy Alexandra McQueena?

Alexander McQueen został dość szybko zaakceptowany przez środowisko projektantów i ludzi świata mody. Objął stanowisko dyrektora kreatywnego jednego z największych domów mody, później współpracował z Guccim. Uznano go nawet za najlepszego projektanta, kilkukrotnie zdobywał różne nagrody. Założył własny dom mody i to właśnie suknię jego marki miała na sobie księżna Kate w dniu ślubu z księciem Williamem.
Alexander McQueen zaprojektował też słynne damskie buty Amadillo uwielbiane i noszone m.in. przez Lady Gagę.Samobójcza śmierć Alexandra McQueena

11 lutego 2010 roku Alexander McQueen został znaleziony martwy w swoim apartamencie w Londynie. Śledczy ustalili, że projektant popełnił samobójstwo. Powiesił się na pasku od spodni, a ciało znalazła jego gosposia. Przed śmiercią mężczyzna miał zażywać narkotyki, miał też pocięte nadgarstki. Jego śmierć była szokiem dla rodziny, przyjaciół i ludzi związanych z branżą modową.

pixel