Balmain

B – Balmain

Balmain to nazwa francuskiego domu mody, który założył Pierre Balmain. Marka ta uznawana jest za jedną z najbardziej prestiżowych w świecie mody. Co roku lansuje najnowsze trendy, a pokazy jej najświeższych kolekcji przyciągają tłumy zainteresowanych.


Co to jest Balmain?

Dom mody Balmain stawia na projekty, które mają podkreślać atuty sylwetki. Ponadto już jakiś czas temu zwrócił się w kierunku osób młodych i tych, którzy nie posiadają fortuny do wydania na ubrania. Tak powstały kolekcje tej marki przeznaczone do sprzedaży w jednym z sieciowych sklepów.


Jaka jest historia domu mody Balmain?

Pierre Balmain, założyciel domu mody, nie był osobą przypadkową w branży. Pochodził z zamożnej rodziny przedsiębiorców. Jego mama prowadziła sklep z sukniami oraz dodatkami, a jej syn nierzadko bywał w butiku i obserwował pracę matki. Zapewne to od niej zbierał pierwsze pomysły i inspiracje. Gdy dorósł, przeprowadził się na studia architektoniczne do Paryża. Jednak szybko po podjęciu nauki zorientował się, że jego prawdziwą pasją jest projektowanie ubrań, a przede wszystkim sukni. Dlatego zrezygnował z dalszej edukacji w podjętym wcześniej kierunku, a jego talent zauważył Lucien Lelong, który zatrudnił go u siebie. Tam Pierre przyuczył się do zawodu projektanta.


Z jakich kreacji znany jest dom mody Balmain?

Balmain w swoich pomysłach stawiał na podkreślanie wąskich talii oraz kobiecych kształtów. Lubił klasyczne kroje i rozkloszowane spódnice. W późniejszym czasie, gdy pokochały go gwiazdy kina, szył im nawet kostiumy do filmów!
Po jego śmierci markę przejął Erik Mortensen. Kontynuował dzieło swojego mistrza, a dodatkowo zasłynął kolekcją marynarek z mocnymi ramionami. Po nim na czele domu mody Balmain stawali inni cenieni projektanci.
Balmain uwielbiany jest za ciekawe projekty sukienek czy obcisłych skórzanych spodni. Kolekcje sygnowane metką francuskiego domu mody cyklicznie można dostać w jednej z „sieciówek”.

pixel