Biker boots


B- Biker boots

Biker boots to nic innego jak buty motorowe noszone w sezonie jesienno-zimowym, które od kilku już lat cieszą się popularnością zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej. Są nie tylko stylowe, ale także bardzo wygodne i pasują do niemal każdej stylizacji codziennej.

 


Co to są biker boots?

Choć nazwa biker boots wskazuje, że są to buty przeznaczone tylko na motor, nic bardziej mylnego! Buty te na dobre zagościły w codziennej modzie użytkowej i są chętnie wybierane zwłaszcza przez ludzi młodych, którzy z jeżdżeniem na motocyklu wcale nie muszą mieć nic wspólnego. Jako że są niezwykle wygodne, a przy tym stabilne, buty te cieszą się ogromną popularnością, co można zaobserwować na ulicach w sezonie jesienno-zimowym, a nierzadko także wiosną.

 


Czym charakteryzują się biker boots?

Biker boots poznamy po tym, że ich długość sięga powyżej kostki, a ich podeszwa jest płaska bądź charakteryzuje się niewielkim podbiciem. Na sklepowych półkach znajdziemy modele zarówno wkładane, jak i te ze sznurówkami. Mogą posiadać zapięcie na suwak, jednak nie zawsze ono występuje.

 


Jak wyglądają biker boots dla kobiet?

Męskie modele butów motocyklowych najczęściej występują w prostej, klasycznej formie, za to damskie bywają nieco bardziej urozmaicone. Biker boots dla kobiet zdobione są najczęściej ćwiekami bądź dżetami, które świetnie wpisują się w stylistykę tego obuwia.

 


Do jakich ubrań warto nosić biker boots?

Buty te doskonale komponują się ze stylizacjami codziennymi, z jeansami i skórzaną kurtką damską w roli głównej. Również inne skórzane elementy garderoby świetnie zgrają się z tymi butami. Choć panuje przekonanie, że do koszul czy marynarek pasują tylko eleganckie buty, styliści często obalają ten mit, proponując zestawy bardziej smart casualowe z butami motocyklowymi w roli głównej.

 

pixel