Biker pants


B – biker pants

Biker pants to spodnie inspirowane modą motocyklową. Zazwyczaj posiadają mocno dopasowane, wręcz obcisłe nogawki oraz charakterystyczne przeszycia w okolicach kolan. Wykonywane są najczęściej z elastycznego jeansu lub sztucznej skóry. Świetnie sprawdzą się jako element casualowej stylizacji.


Co to jest biker pants?

Amatorzy jednośladów, ze względów praktycznych, zakładają ubrania produkowane z grubych, wytrzymałych materiałów. W związku z tym pokaźne i szerokie są również szwy. Zainspirowali się tym projektanci, którzy wprowadzili do mody, nie tylko męskiej, spodnie kojarzące się z motocyklowymi. Przeszycia nad i pod kolanami nadają całości stylizacji luz i zadziorność.


Z czym zestawiać biker pants?

Biker pants to spodnie bardzo mocno nieformalne, nie nadadzą się do pracy ani randkę. Będą się za to świetnie prezentować w towarzystwie białego T-shirtu i skórzanej kurtki na luźnych, przyjacielskich spotkaniach i wycieczkach. Tak samo dobrze będą się komponować z bluzą lub kurtką jeansową.
Przeszycia są elementem ozdobnym i ciekawym, dlatego góra ubioru powinna być raczej spokojna, gładka, by nie odwracała uwagi od dołu. Dobór obuwia jest raczej prosty: do jeansowych bikersów możemy śmiało założyć sneakersy, nadając całości sportowy charakter. Jeśli zakładamy spodnie skórzane, zachowajmy konsekwencję w stylu – ciężkie, skórzane trepy z grubą podeszwą będą jak najbardziej na miejscu.


Do kompletu

Jeżeli podoba nam się styl motocyklowy, warto zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie spodnie, ale i skórzaną kurtkę typu biker. Bikerka również posiada grube przeszycia, które znajdują się zwykle na rękawach i ramionach. Niektóre modele mają dodatkowe elementy, takie jak dżety i frędzle doczepione do zakończenia zamków.

pixel