Bluchery


B – bluchery

Bluchery to rodzaj sznurowanych butów męskich, które swoją nazwę zaczerpnęły od pruskiego marszałka Bluchera. To, co je wyróżnia, to specjalna konstrukcja nakładek połączonych ze sobą sznurowadłem. W efekcie można odnieść wrażenie, że są połączone jednym zespolonym kawałkiem materiału.Co to są bluchery?

Buty te mają swój początek w XIX wieku. Pierwotnie były one szyte dla żołnierzy. Jako że to marszałek Blucher wpadł na pomysł ich wykonania, do dziś nazywa się je jego nazwiskiem.Jak odróżnić bluchery od derbów?

Bluchery są łudząco podobne do derbów. Niektórzy stosują nawet te nazwy zamiennie, choć nie jest to prawidłowe. Bluchery od derbów dzieli jednak tak naprawdę niewiele – głównie konstrukcja nakładek, która w derbach jest bardziej wyodrębniona.Na jakie okazje bluchery?

Bluchery, w przeciwieństwie do np. brogsów, raczej nie nadają się na oficjalne okazje typu ślub. Świetnie sprawdzą się za to na co dzień, do casualowego zestawu z jeansami. Dzięki temu buty te z pewnością bardziej nam się przydadzą i będą częściej wykorzystywane. Obecnie buty typu blucher ma w swojej szafie chyba większość mężczyzn.
Zobacz, jakie obuwie na codzienne wyjścia ma w swojej ofercie marka Ozonee.Różne podłoża

Buty typu blucher mogą posiadać różnorodne rodzaje podeszwy. Współcześnie można spotkać bluchery na platformie lub na delikatnym płaskim obcasie. Producenci często stosują podeszwy w kontrastowym odcieniu w stosunku do całości, co tworzy niezwykle ciekawy efekt.Długość cholewki

Buty typu blucher można nosić zarówno wiosną, jak i jesienią czy zimą. Bez problemu dostaniemy bowiem bluchery z wyższą cholewką, która będzie odpowiednia podczas chłodnych dni. Jeśli dodatkowo zostaną one ocieplone, świetnie sprawdzą się nawet podczas mrozów.

pixel