Boho

B – boho

Boho to styl w modzie, który scala elementy zaczerpnięte z wielu konwencji i od różnych grup, m.in. hipisów. Łączy w sobie wygodę, przewiewność, luz, nietuzinkowość i wielobarwność. Był modny m.in. w latach 90. i od tamtej pory nieustannie powraca do łask. Ciągle zyskuje sobie coraz to nowych fanów, którzy cenią go za naturalność i ciekawe rozwiązania.


Co to jest boho?

Sam termin „boho” kojarzony jest z wolnością i swobodą, a swój początek czerpie od „bohemy” (inaczej zwanej „cyganerią artystyczną”), czyli środowiska artystycznego, którego członkowie poprzez wspólną zabawę i twórcze prace wyrażają swoją niechęć do przestrzegania konwenansów i norm społecznych, a także materializmu.


Styl boho: jak on właściwie wygląda?

Styl boho inspiruje się w dużej mierze elementami hipisowskimi i cygańskimi. Lubi eksperymentalne rozwiązania. Musi być kolorowo, niebanalnie i przewiewnie. Ceni się kwiatowe motywy, drewniane lub wykonane z innego naturalnego tworzywa dodatki, cienkie koszule, luźne spodnie. Nosi się także duże torby, kapelusze, szerokie paski, skórzane kurtki, kamizelki z frędzlami, wielobarwne t-shirty czy wytarte jeansy.


Boho, czyli pozorna niedbałość

Można czasem nawet odnieść wrażenie, że mężczyźni ubierający się w stylu boho, nie do końca dbają o swoją stylizację, a jej elementy wcale nie są przemyślane. Nic bardziej mylnego, bowiem ta niedbałość jest tylko pozorna. Takie stylizacje pasują do panów, którzy chcą być oryginalni i lubią na siebie zwracać uwagę, bowiem obok nich nie da się przejść obojętnie i przykuwają wzrok.
Styl boho pokochali także hollywoodzcy aktorzy z Johnnym Deppem na czele. Gwiazdor nierzadko pojawia się w kolorowych apaszkach, intrygujących kapeluszach, zamszowych bądź skórzanych kurtkach czy marynarkach z frędzlami.

pixel