Bomber Aviator


B – bomber aviator


Bomber aviator to jeden z najbardziej popularnych i kultowych modeli kurtek męskich. Bomberka zazwyczaj sięga do pasa i zakończona jest pasem ściągającym, najczęściej wykonanym ze skóry naturalnej. Zyskała swoją popularność już w latach 30. ubiegłego wieku jako kurtka produkowana dla żołnierzy oddziałów lotniczych w Stanach Zjednoczonych.


Co to jest bomber aviator?

Bomber aviator znana wszystkim jako skórzana kurtka lotnicza, to must-have w każdej męskiej szafie. Bardzo ważną cechą bomberki jest jej uniwersalność. Bez problemu można połączyć ją z joggersami i wysokimi sneakersami, tworząc casualową stylizację. Sprawdzi się również w bardziej eleganckiej wersji z koszulą i półbutami.
Sprawdź kurtki bomber aviator dostępne w sklepie Ozonee.


Kultowe kurtki lotnicze

Najbardziej znane modele to legendarne A-2 i G-1 produkowane dla amerykańskich lotników. To na nich wzorują się najwięksi współcześni projektanci przy tworzeniu nowych kolekcji. Choć kurtki typu aviator przeszły do mody codziennej i cywilnej, to obecnie nie są już dłużej używane i szyte na użytek armii.


Bomber aviator w filmach i serialach

Do popularyzacji kurtek typu bomber aviator przyczyniła się w dużej mierze kinematografia. Historia aż roi się od postaci w kultowej kurtce. Najbardziej rozpoznawalna w naszej kulturze jest postać Mavericka z filmu Top Gun, którą zagrał Tom Cruise. Rola ta wpłynęła na modę męską w znaczącym stopniu, sprawiając, że kurtka i okulary typu aviator na zawsze weszły do modowego kanonu.


Bomber aviator współcześnie

Wielu znanych projektantów promuje obecnie bomberki. Pojawiają się na wybiegach największych kreatorów mody i w popularnych sieciówkach. Kurtka aviator jest jednym ze znaków rozpoznawczych stylu Kanye Westa, który często umieszcza ją w swoich pokazach.

pixel