Brustasza


B – Brustasza

 

Brustasza jest niewielką kieszonką, którą umieszcza się zazwyczaj z lewej strony marynarki. Brustasza umiejscowiona jest na zewnątrz i służy głównie do noszenia w niej ozdobnej poszetki. Samo określenie pochodzi od niemieckich słów „brust” (pierś) oraz tashe (kieszeń).

 


Co to jest brustasza?

 

Jeśli szukasz eleganckiej marynarki, to zwróć uwagę na to, czy posiada ona brustaszę. Niewielka płaska kieszonka pozwoli Ci wzbogacić stylizację o poszetkę, a nawet bez niej będzie się elegancko prezentować na marynarce. W unikatowym stylu chodzi w końcu przede wszystkim o szczegóły, a brustasza jest jednym z tych z pozoru nieznaczących elementów, które naprawdę potrafią zrobić różnicę.

 


Brustasza i poszetka – niezawodne połączenie

 

Jak już wspominaliśmy, brustasza służy przede wszystkim do ozdobienia marynarki poszetką i nadaniu przez to pewnego charakteru oficjalnemu, eleganckiemu stylowi. Jeżeli jesteś fanem tych niewielkich, ozdobnych chustek, to koniecznością jest, by Twoja marynarka posiadała właśnie brustaszę. Kieszonka powinna być płytka, by poszetka mogła się w niej odpowiednio ułożyć. Połączenie tej kieszonki wraz z poszetką daje Ci gwarancję elegancji, wyrażonej w subtelnych dodatkach.

 


Szczegóły warte uwagi

 

Choć dodatki i akcesoria nie należą do pierwszego planu naszych stylizacji, to można powiedzieć, że czasem grają równie ważną rolę. Dzięki widocznym detalom będziesz mógł nadać swojemu stylowi trochę charakteru, a w końcu o to głównie chodzi, gdy zakładamy klasyczny, męski garnitur. Nawet tak niewielkie z pozoru rzeczy jak zegarek czy spinki do mankietów potrafią zrobić sporą różnicę. Dlatego właśnie o takich połączeniach, jak brustasza i poszetka powinniśmy myśleć, gdy zastanawiamy się nad kupnem eleganckiej marynarki.

 

 

pixel