Casual


C – casual

Casual to angielska nazwa stosowana na określenie codziennego stylu ubioru. Ubrania w stylu casual są modne, nieformalne, wręcz ocierające się o sportową elegancję. Mają być wygodne, nie krępować ruchów i nie ograniczać codziennych aktywności.


Co to jest casual?

Trudno powiedzieć, kiedy i gdzie powstał styl casual. Zapewne nie ma jednego konkretnego terminu ani miejsca narodzin, bowiem taki sposób ubierania się jest bardzo uniwersalny i ponadczasowy. Daje dużą swobodę, bowiem nie ma ścisłych zasad i pozwala na przekraczanie pewnych granic. Ważne jest tylko to, aby nie było zbyt elegancko, ale też nieprzesadnie sportowo.

 

Jak się ubrać w stylu casual?

Możliwości, jak się ubrać, by wpisać się w styl casual, jest sporo. Jednak są takie części garderoby, które jednoznacznie kojarzą się z tego typu estetyką. Są to na pewno jeansy, które bardzo łatwo jest połączyć z innymi elementami stroju. Mogą być mniej lub bardziej obcisłe, z modnymi dziurami bądź przetarciami, z kieszeniami albo bez, z podwyższonym stanem albo sięgające bioder. Można do nich dobrać luźniejszą gładką koszulę albo nieformalny t-shirt z nadrukiem oraz wygodne buty: sneakersy, trampki albo adidasy. Do tego sportowa marynarka albo kurtka-bomberka i casualowa stylizacja gotowa!


Kiedy ubrać się w stylu casual?

Styl casual jest bardzo wdzięczny i funkcjonalny – łatwo dopasować go do wielu okazji. Wyjście na spacer, do sklepu, na siłownię, do pracy, do kina, ze znajomymi – przy każdej z tych sytuacji ubrania tego typu sprawdzą się świetnie i będą wyglądać stosownie. Niepolecane są tylko wówczas, gdy wybieramy się na jakieś bardziej oficjalne spotkanie – np. ważną, formalną konferencję, na rozmowę o pracę na wysokim stanowisku np. w administracji publicznej albo uroczystą kolację w eleganckiej restauracji.

pixel