Chalk stripes

 

C - Chalk stripes


Brzmi obco? Wyjaśniamy! To nic innego jak prążki kredowe – jeden z dwóch najpopularniejszych rodzajów prążków, który szczególnie dobrze i wyraziście prezentuje się na flaneli. Właśnie na tej tkaninie uzyskują typowo kredowy wygląd.

 


Co to jest chalk stripes?

 

W odróżnieniu od drugiego popularnego rodzaju prążków – pin stripes, prążki kredowe są dużo szersze. Dzięki temu paski, które z nich powstają, tworzą rozmycie przypominające nakreślenie kredą. Chalk stripes są także zdecydowanie bardziej wyraziste, a co za tym idzie mniej subtelne.

 


Jaka kolorystyka chalk stripes?


Prążki te bardzo często występują w czystym bądź „przybrudzonym” odcieniu bieli. Inna kolorystyka nie jest aż tak popularna i powszechna, jednak można spotkać prążki czerwone, czarne czy pomarańczowe. Aby w pełni spełniły swoją rolę, zwykle są tworzone na tkaninie o kontrastowym odcieniu.

 


Na jakich ubraniach najczęściej występują?


Niekwestionowanym królem prążków, często właśnie w wersji kredowej, jest garnitur. Zarówno w głębokiej przeszłości, jak i dziś, garnitur w prążki kojarzy się z elegancją i wytwornością, a także ze środowiskiem finansjery i elit.
Dość często pojawia się na światowych wybiegach, nierzadko noszą go piosenkarze czy aktorzy światowego formatu, którzy ubierają się u najlepszych projektantów. Garnitur w prążki nosił m.in. legendarny Frank Sinatra, co możemy zaobserwować na zdjęciach sprzed kilkudziesięciu lat.

 

 

Chalk stripes tylko dla mężczyzn?


Choć krążki kredowe kojarzą się najczęściej z garniturem męskim, w modzie damskiej także ten motyw jest spotykany. Kobiece garnitury w prążki może nie są tak popularne jak męskie, jednak panie ceniące sobie elegancki styl także chętnie po nie sięgają. Motyw ten występuje także na spódnicach ołówkowych, które również świetnie wpisują się w elegancki zestaw.

 

pixel