Collar pin


C – collar pin


Collar pin to element męskiej biżuterii, który łączy wyłogi kołnierza koszuli. Tego rodzaju metalową spinkę umieszcza się po obu stronach węzła krawata. Jest niesamowicie funkcjonalna, bowiem nie tylko zapobiega zakrzywianiu się kołnierzyka, ale też nieco unieruchamia i podnosi węzeł, dzięki czemu krawat przylega bardziej stabilnie i prezentuje się estetycznie.Co to jest collar pin?

Męska elegancka spinka, zwana collar pin, ma najczęściej od trzech do pięciu centymetrów długości. Cieszy się rosnącą popularnością, choć nadal koszule z collar pin w Polsce są dość trudno dostępne. Ciekawostką jest, że noszą je największe gwiazdy kina z Danielem Craigiem na czele. W filmie „Spectre” w kilku scenach możemy dostrzec na jego białym kołnierzyku właśnie tę praktyczną ozdobę.Rodzaje collar pin

Collar pin występuje w trzech różnych rodzajach. Pierwszym z nich jest tzw. collar bar z odkręcanymi końcami i przechodzące przez specjalnie wykonane oczka w każdej stronie kołnierza. Drugi to przypominająca kołeczek spinka, którą przebija się po obu stornach kołnierza albo przekłada przez oczka. Trzeci typ collar pin – element w stylu pręcika, który posiada zaciski na obu końcach.Jak nosić collar pin?

Collar pin to formalna lub półformalna część męskiej biżuterii przeznaczona oczywiście do noszenia z koszulami i garniturami wizytowymi oraz biznesowymi. Sprawdzi się przy okazji spotkań biznesowych, oficjalnych konferencji czy bardzo eleganckich przyjęć.
Według stylistów collar pin najlepiej komponuje się z jasnymi, najlepiej białymi, koszulami oraz węższymi krawatami wiązanymi w węzeł prosty. Im grubszy węzeł, tym mniejszy komfort noszenia spinki, bowiem będzie wypychał kołnierzyk i może powodować uczucie dyskomfortu.

pixel