Color blocking


C - Color blocking


Color blocking to nic innego jak trend, polegający na zestawieniu ulubionego koloru z kontrastowymi odcieniami, które nierzadko są bardzo wyróżniające się. Trend ten stosują chętnie światowi projektanci.


Co to jest color blocking?

Color blocking na dobre zagościł w modowym słowniku już dłuższy czas temu. Mówi się, że najciekawsze w color blockingu jest to, że zestawia się ze sobą odcienie, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dość kontrowersyjnym połączeniem. Nie co dzień spotyka się bowiem połączenie na przykład neonowej pomarańczy z limonką. Kreatorzy mody udowodnili jednak, że takie zestawienia pomagają wzajemnie wydobywać i podkreślać atuty łączonych ze sobą rzeczy.


Czy color blocking to tylko ubrania?

Color blocking obejmuje nie tylko ubrania, ale także dodatki. Zatem jeśli chcemy stosować ten trend, nie bójmy się łączyć np. granatowego stroju z pomarańczowymi dodatkami, np. zegarkiem bądź plecakiem sportowym. Takie połączenie będzie przykuwało uwagę i sprawi, że nie pozostaniemy niezauważeni.


Jak wykorzystać color blocking w męskiej garderobie?

Stosowanie się do color blockingu z pewnością ożywi zwłaszcza męską garderobę. Nie jest tajemnicą bowiem, że panowie chętniej noszą ubrania w stonowanych odcieniach, które nie rzucają się w oczy. Dodanie jednak choćby jednej rzeczy w mocno kontrastowym i wybijającym się odcieniu z pewnością ożywi stylizację i nada jej nowoczesnego charakteru.


Jaka jest główna zasada color blockingu?

Aby ułatwić sobie zestawianie ze sobą kontrastowych kolorów, warto skorzystać z koła barw. Panuje przekonanie, że najbardziej pasują do siebie odcienie, które są po przeciwnych stronach koła, np. zieleń z fioletem czy róż z niebieskim. Należy dodać, że jest to trend raczej dla odważnych, którzy lubią się wyróżniać. Nikomu jednak od czasu do czasu nie zaszkodzi zaszaleć z kolorystyką.

pixel