Derby


D – derby

Porzućmy wszelkie sportowe skojarzenia. Derby to po prostu para eleganckich butów. Obuwie jest prawdopodobnie najpopularniejszym krojem pantofli męskich. Derby, klasyczne półbuty zakładane do garnituru, towarzyszyły Ci z pewnością w czasie egzaminów i rodzinnych spotkań.Czym są derby?

Jak odróżnić derby spośród dziesiątek par eleganckich butów? Fragment skórki, na którym znajdziesz dziurki do przeciągania sznurowadeł, czyli przyszwa, jest w derbach bardzo widoczny. Przez ten charakterystyczny detal materiał nie łączy się z językiem buta sprawiając wrażenie masywności. Najczęściej derby nie są mocno lakierowane, a ich płaska podeszwa z podbiciem stanowi eleganckie wykończenie obuwia.O krok dalej od tradycji

Jeśli zwyczajne derby to nie Twoja bajka, warto poszukać wariacji na tematy tego klasycznego obuwia. Od czasów powstania pierwszej pary sporo się zmieniło, a derby można śmiało nazwać obuwiem zarezerwowanym do smart casualowych stylówek. Zacznijmy od kolorów. Zamień smutną czerń na szarość, karmelowy brąz a nawet odcienie niebieskiego. Jeśli brakuje Ci nieco odwagi, dobrym wyjściem będą derby z akcentem kolorystycznym. Żółte otoki, mozaikowy obcas a może sznurówki w kontrastowym kolorze? Pamiętaj, moda nie zna ograniczeń!Co założyć do derbów?

Buty świetnie spiszą się w miejskiej, trącającej elegancją stylizacji. Sznurowane półbuty założysz do elastycznej marynarki z bawełny i chinosów. W wakacje zamień górną część garnituru na kolorową koszulę, której rękawy dodatkowo podwiniesz. Luźny zestaw sprawdzi się podczas randki lub na rodzinnych imieninach. Modne i uniwersalne derby to zakup na lata, więc nie bój się zaryzykować. W końcu odrobina kontrolowanego szaleństwa w modzie jest jak najbardziej wskazana!

pixel