Deseń


D – Deseń

 

Deseń jest po prostu wzorem, który umieszczany jest na tkaninie lub posadzce. Nie chodzi tu o żaden konkretny motyw, ale zbiór elementów, które połączone ze sobą, tworzą jakiś wzór. Deseniem będzie więc zarówno moro, paski jak i krata.

 


Czym jest deseń? Jaki deseń wybrać?

 

W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo modnych deseni, które stały się hitem w modzie męskiej. Grunt to jednak dobrać wzór do odpowiedniego elementu garderoby. Najlepiej sprawdzają się na koszulach, przy stylu półoficjalnym. T-shirty też wchodzą w grę – zwłaszcza przy casualu, gdzie króluje choćby wzór moro. Sprawdzi się także na dodatkach na elegancką okazję. Poszetka lub krawat w oryginalny deseń mogą nadać charakteru nawet najbardziej sztywnemu, oficjalnemu strojowi.

 


Jakie desenie są popularne w modzie męskiej?

 

Chcesz wzbogacić swoją stylówkę o trochę ciekawych wzorów? Warto w takim razie wiedzieć, na jakie desenie najlepiej postawić. W modzie męskiej, jak już wspomnieliśmy, kultowy jest wzór moro. Nada się idealnie na co dzień i będzie pasował do większości casualowych stylizacji. Gdy w grę wchodzą koszule, najmodniejsza jest krata oraz paski, natomiast w przypadku dodatków furorę robią kropki. Na cokolwiek się zdecydujesz, najlepiej by w stylizacji był obecny jeden deseń, by całość nie gryzła się ze sobą.

 


Komu desenie przypadną do gustu?

 

Wzorów mamy do wyboru tyle, że niemal każdy ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Na pewno deseń jest wyborem dla kogoś, kto lubi kombinować ze swoim stylem i nie boi się nowości. Nawet prosta koszula w kratę może sprawić, że stylizacja zyska na nowej, ciekawszej odsłonie. Jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, to żeby z wzorami nie przesadzać. W końcu w koszulce w kropki, spodniach moro i pasiastych butach mało kto może wyglądać dobrze.

pixel