Diesel


D – diesel


Diesel to włoska marka premium założona przez projektanta Renzo Rosso w 1978 roku. Wyróżnia się odważnym, nowoczesnym wzornictwem inspirowanym ubraniami robotników, subkulturą grunge i modą alternatywną. Wiele swetrów, koszul i T-shirtów produkowana jest w stylistyce unisex.


Co to jest Diesel?

Marka Diesel adresowana jest do osób ceniących oryginalny wygląd, łamanie zasad i zabawę modą. Projektanci kreują swój własny styl od początku istnienia firmy. Charakterystyczne dla Diesla przetarcia, odwrócone szwy i marszczenia kiedyś szokowały, dziś są wizytówką marki. Rosso zaczynał od produkcji jeansów i luźnych ubrań męskich, po czym kolejno wprowadził linię Diesel Kid i Diesel Female. Marka jest również dobrze znana ze świetnej jakości zegarków o zaskakującym, niepowtarzalnym wyglądzie.


Międzynarodowy sukces marki

Diesel osiągnął sukces na rynku światowym w latach 80. Miało to związek z zatrudnieniem nowego dyrektora kreatywnego i otwarciem salonu na prestiżowej City’s Lexington Avenue w Nowym Yorku. Od tego czasu marka stale się rozwija, choć główne rynki zbytu to Włochy, Niemcy i USA. Największy salon znajduje się w Mediolanie i można w nim znaleźć pełen asortyment obejmujący także bieliznę, buty, torby, okulary, biżuterię i perfumy. Diesel słynie z bardzo kontrowersyjnych, ale dzięki temu skutecznych reklam, które pomagają kreować buntowniczy wizerunek.


Awangardowy styl

O Dieslu zrobiło się głośno m.in. za sprawą sportowej kolekcji z wymiennymi, wielowarstwowymi elementami. Znany jest również jako producent doskonale skrojonych, świetnie jakościowo jeansów, które można zestawić z marszczoną marynarką i luźnym T-shirtem. Projektanci w nowatorski sposób korzystają z motywów militarnych i rockowych szyjąc ze skóry i drelichu.

pixel