Emporio Armani

 

E - Emporio Armani

 

Emporio Armani to marka wywodząca się ze słynnego włoskiego domu mody Giorgio Armani. Ubrania i dodatki pochodzące z tej linii są przeznaczone dla osób w młodym wieku. Jest to jedna z najpopularniejszych i przynoszących największe dochody marek tego znanego domu mody.

 


Co to jest Emporio Armani?

 

Ta luksusowa marka oferuje ubrania oraz bieliznę męską i damską. Oprócz tego, pod szyldem Emporio Armani produkowane są różne akcesoria, zegarki, okulary przeciwsłoneczne, a także perfumy.
Marka jest dostępna w około 150 sklepach na całym świecie, zlokalizowanych w dużych miastach. Produkty można nabyć także w sklepach internetowych. Ubrania i dodatki marki są dostępne również w Polsce - zarówno stacjonarnie w butikach, jak i w sklepach online.

 


Czy marka Emporio Armani jest droga?

 

Jako że Emporio Armani jest marką luksusową, ceny ubrań czy dodatków pochodzących z najnowszych kolekcji nie są małe. Na bieliznę czy nawet komplety dresowe damskie trzeba wydać kilkaset złotych. Najwięcej zapłacimy za zegarki, których cena waha się od około tysiąca nawet do dwóch tysięcy złotych.
To jednak nic w porównaniu do kreacji czy torebek marki Giorgio Armani, które warte są dużo więcej. Na te bowiem mogą sobie pozwolić głównie osoby o wysokim statusie materialnym czy gwiazdy telewizyjne.

 

 

Jak powstała marka Emporio Armani?

 

Wbrew pozorom, nie sam Giorgio Armani jest założycielem marki o tej właśnie nazwie. Projektant stworzył ją w 1974 roku wraz ze swoim ówczesnym partnerem Sergio Galeottim (mężczyzna zmarł w 1985 roku). Początkowo firma produkowała ubrania wyłącznie dla mężczyzn, z czasem pojawiły się także propozycje dla kobiet. Sławę i status dom mody Giorgio Armani zyskał dzięki współpracy z hollywoodzkimi gwiazdami, dla których do dziś projektują stroje na ważne imprezy branżowe.

 

pixel