Espadryle


E – espadryle

Espadryle to buty idealne na lato, które łączą w sobie elementy tenisówek i butów lekkich – takich jak sandały. Cechą charakterystyczną dla espadryli jest podeszwa wykonana z plecionki. Elementem koniecznym do jej wykonania są w pierwotnym założeniu różne włókniste materiały pochodzenia roślinnego. Właściwa część buta natomiast jest wykonana najczęściej z lnu lub bawełny, ale może też być skórzana.Czym są espadryle?

Historia espadryli sięgać może nawet 4000 tysiące lat wstecz! Buty te wywodzą się z Hiszpanii, a kształt bardzo zbliżony do obecnego zyskały w okresie XII wieku i były one stworzone do noszenia przez hiszpańskich chłopów. Z czasem jednak buty te rozpowszechniły się w pozostałych warstwach społeczeństwa i stały się nieodłącznym elementem garderoby większości mieszkańców. Cechami charakterystycznymi ówczesnych espadryli były kolorowe elementy przeplatane pośród jednolitego płótna. Kolory te były odpowiednie dla terenów, z których dany but się wywodził.Dlaczego espadryle są tak cenione?

Obuwie to posiada jedną, znaczącą przewagę nad innymi stylowymi butami – espadryle są bardzo wygodne. Osoba, która choć raz założy espadryle na nogi, nie będzie chciała ich ściągnąć. Są one wyjątkowo przewiewne, podeszwa idealnie dopasuje się do stopy, a naturalne materiały są przyjazne dla skóry, więc można je śmiało nosić bez skarpet.Jak nosić espadryle?

Same buty stały się nieodłącznym elementem mody męskiej na świecie i są produkowane przez wielkie marki światowych trendsetterów. Espadryle idealnie pasują do wielu stylówek – można śmiało założyć je do lekkiej koszulki i krótkich spodenek męskich oraz do modnego, lnianego garnituru. Idealnie pasują do nich plecione paski, jasne i zwiewne koszule oraz kapelusze. W takim stroju możemy mieć pewność, że wyglądamy świetnie!

pixel