Fendi


F - Fendi


Fendi to włoski dom mody, który został założony w 1918 roku. Jego twórcami jest nieżyjące już małżeństwo Adele i Edoardo Fendi. Obecnie marka ta jest częścią francuskiej grupy Louis Vuitton Moet Hennessy.


Co to jest Fendi?

Marka ta, która jest symbolem luksusu, najbardziej słynie z produkcji torebek, modnego obuwia oraz futer. Jest znana na całym świecie, chętnie sięgają po nią gwiazdy Hollywood, a także biznesmeni i dyplomaci oraz wszyscy, którzy kochają luksus i są w stanie zapłacić za niego każde pieniądze


Jakie są ceny ubrań i dodatków marki Fendi?

Jako że jest to marka luksusowa, ceny nie należą do najniższych. Za plecak czy torbę męską z najnowszych kolekcji trzeba zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Nieco „tańsze” są akcesoria, np. breloczki, jednak ich ceny także zaczynają się od 500-600 dolarów.


Jaka jest historia marki Fendi?

Początki marki to sklep z futrami i wyrobami ze skóry, który założyła w Rzymie Adele. Po ślubie z Edoardo Fendim w 1925 roku zdecydowała nadać mu nazwę Fendi. Szybko okazało się, że sklep przynosi dochody, zatem postanowiono otworzyć kolejne butiki.


Z jakimi znanymi projektantami współpracuje Fendi?

W 1965 roku zdecydowano o nawiązaniu współpracy z Karlem Lagerfeldem, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Zaprojektowana przez niego kolekcja futer rozeszła się jak świeże bułeczki.


Co jeszcze produkuje Fendi?

Choć ten znany dom mody słynie głównie z drogich torebek czy futer, można też kupić T-shirty czy kurtki. Obecnie marka produkuje także wiele akcesoriów, które są chętnie kupowane przez wielbicieli luksusowych dodatków.
W sklepie internetowym marki znajdziemy m.in. buty, paski, szale, czapki, okulary przeciwsłoneczne, breloczki, zegarki, wszelkiego rodzaju etui a nawet pióra! Jak każdy szanujący się dom mody, Fendi posiada także perfumy.

pixel