Fiszbiny

F - Fiszbiny

 

Fiszbiny, inaczej zwane stalkami, to niewielkie metalowe usztywniacze, które wkłada się w kieszonki umiejscowione w wewnętrznej stronie kołnierza. Mają one na celu usztywnić kołnierzyk. W niektórych modelach koszul są one wszyte na stałe. Oprócz metalowych, spotyka się także plastikowe fiszbiny.

 


Co to są fiszbiny?

 

Nie każda okazja wymaga tego, by założyć krawat. Niestety, bez niego kołnierzyk koszuli nie zawsze prezentuje się tak, jak powinien. Jeśli koszula nie posiada guziczków umiejscowionych na końcach kołnierzyka, idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji będą właśnie fiszbiny. Dzięki nim wygląd kołnierzyka pozostanie nieskazitelny niezależnie od tego, czy będziemy siedzieć w miejscu czy np. tańczyć.
Sprawdź koszule eleganckie dla mężczyzn dostępne w sklepie Ozonee.

 


Jakie są rodzaje fiszbinów?

 

Wśród fiszbin koszulowych, jakie są dostępne na rynku, można znaleźć metalowe z osobnym magnesem, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Znajduje się on pod kołnierzem, dzięki czemu nie musimy się martwić, że coś nam będzie wystawać.

 


Czy fiszbiny nadają się jako prezent?

 

Fiszbiny jako elegancki prezent? Czemu nie! Sklepy, zarówno stacjonarne, jak i internetowe, oferują możliwość spersonalizowania fiszbin. Możemy zatem zlecić wygrawerowanie na nich inicjałów, daty czy pełnego imienia. Jeśli dołożymy do tego spinki do mankietów czy krawat, mamy idealny prezent, który z pewnością ucieszy każdego gustownego mężczyznę. Dodatkowym atutem jest fakt, że na ogół są one pakowane w eleganckie pudełka.

 


Ile kosztują fiszbiny do kołnierzyka?

 

W zależności od tworzywa, z jakiego zostały one wykonane, za fiszbiny musimy zapłacić od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Najtańsze, jak można się domyślić, są oczywiście plastikowe, najdroższe - srebrne. Jeśli zażyczymy sobie spersonalizowania fiszbin, zazwyczaj ich koszt wzrasta.

 

pixel