Flanela


F - flanela

 

Z flanelą spotkała się pewnie większość z nas. Flanela jest tkaniną, wełnianą lub bawełnianą, posiadającą splot płócienny i pokrytą delikatnym meszkiem. Często mylona jest wzorem w kratę, ze względu na popularność koszul flanelowych właśnie w tym motywie.

 


Co to jest flanela i kiedy stała się modna?

 

Flanela powróciła z hukiem w latach 90., kiedy to pojawił się grunge, a wraz z nim moda na koszule właśnie z tego materiału. Niewiele osób jednak wie, że flanela była nam znana już od kilku stuleci, jako dobry zamiennik wełny, gdyż zapewniała ciepło i ochronę przed deszczem.
W pierwszej połowie dwudziestego wieku zaczęto ją wykorzystywać do wyrobu bielizny i pościeli. Nieco później ten materiał wszedł w świat elegancji, gdyż szyto z niego garnitury. Po swoim wspomnianym wielkim grunge’owym powrocie, flanela została już stałym gościem w świecie mody i pojawia się przy okazji projektowania różnego rodzaju ubrań.

 


Z czym nosić flanelę?

 

To, z czym zdecydujemy się nosić naszą flanelę zależy również od tego, jaki konkretny styl wybierzemy. Jeśli będzie to garnitur, to najlepiej wybrać gładką koszulę i krawat, na którym nie będzie żadnego wzoru. Flanela ma bowiem to do siebie, że jej sploty mogą przypominać nawet kilka kolorów i tym samym gryźć się z innymi wzorami.
Jeśli Twój wybór padnie na kultową koszulę flanelową męską, to możliwości jest mnóstwo. Do koszul tego typu pasują najlepiej jeansy z modnymi przedarciami, które pozostają w stylu lat 90. W tej stylizacji sprawdzą się zarówno trampki, jak i zwykłe sneakersy.
Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać jak gwiazda grunge’u, czy też włożyć elegancką marynarkę, to flanela przyjdzie Ci z pomocą. To jeden z tych niezawodnych materiałów, z którego ciuch choćby w jednym egzemplarzu powinien znaleźć się w szafie każdego z nas.

pixel