Gipsy look


G – gipsy look


Gipsy Look, czyli po polsku “cygański styl”, to trend który kilka lat temu z przytupem powrócił na wybiegi w letnich kolekcjach. Charakteryzuje się przepychem, ogromnym bogactwem nasyconych barw i odważnych wzorów oraz dużą ilością wyrazistej, błyszczącej biżuterii.Co to jest Gipsy Look?

Ubrania w stylu cygańskim powróciły do łask w sezonie letnim 2012 roku. Cenione domy mody, takie jak Dolce and Gabbana czy Emilio Pucci, przygotowały kolekcje uwodzące feerią barw, radością i rozmachem. Z całą pewnością nie jest to moda dla każdego i nie nadaje się na wiele okazji, ale być może warto się nią zainspirować i przemycić kilka ciekawych elementów do swoich codziennych stylizacji.Czym różni się gipsy look od stylu boho?


Spokrewniony z Gipsy Look i nieco łatwiejszy do noszenia jest styl boho. Łączy on w sobie elementy zaczerpnięte od cygańskiej bohemy, hipisów oraz… surferów. Pozornie niepasujące do siebie ubrania tworzą ciekawą, niezobowiązującą, ale i spójną całość. W boho znajdziemy wiele kolorów ziemi, takich jak brąz, beż czy khaki, zatem stylizacja wcale nie musi być krzykliwa. W trend wpisują się też naturalne, przyjazne dla skóry materiały, takie jak bawełna lub zamsz.Jakie gwiazdy filmowe inspirują się stylem gipsy look?

Najbardziej znanym wielbicielem stylu boho jest aktor Johnny Depp, którego widuje się w niby niedbałych, ale jednak doskonale dopasowanych do siebie ubraniach. Można się także zainspirować inną gwiazdą, Adrienem Brody, który często łączy białą koszulę z tweedowymi spodniami na szelki. Dla trendu boho charakterystyczne są także podarte jeansy, kamizelki damskie (również z frędzlami), lekkie apaszki, rzemyki i kapelusze. Żonglując poszczególnymi elementami i bawiąc się modą, możemy stworzyć naprawdę interesujący, nieco romantyczny i niebanalny look, który w wyważonej wersji, nada się także do pracy.

pixel