Golf

 

G - golf

 

Golf to rodzaj wysokiego, zwykle dzianinowego, kołnierza, który ściśle przylega do szyi i który można swobodnie zawinąć na dowolną wysokość lub na kilka warstw. Najczęściej stanowi integralną całość z resztą swetra, bluzy bądź bluzki.

 


Co to jest golf i od kiedy jest modzie?

 

Notuje się, że po raz pierwszy golf został zaprojektowany w XIX wieku, a konkretniej około 1860 roku. Jednak największą popularność ten rodzaj ubioru zyskał w latach 20. i 30. ubiegłego stulecia. Wówczas doceniono jego funkcjonalność i gustowność. Następnie wrócił do łask około trzydziestu lat później i jest uwielbiany oraz bardzo chętnie noszony aż do chwili obecnej.

 


Jak nosić golf?

 

Golf najczęściej zakładamy w okresie jesienno-zimowym. Dobrze chroni przed chłodem i pomaga w zachowaniu stałej temperatury. Dzięki wysokiemu kołnierzowi osłania szyję, co jest bezcenne podczas zimnych dni. Golf świetnie komponuje się z wąskimi, przylegającymi spodniami oraz botkami lub kozakami. W razie wyjątkowo niesprzyjającej pogody można na niego dodatkowo narzucić rozpinany sweter lub bluzę.
Jeśli chcemy naszej stylizacji dodać odrobiny elegancji, możemy założyć także marynarkę. Tyczy się to jednak lżejszych golfów wykonanych z cieńszej tkaniny. Przy tych cięższych takie dodatkowe nakrycie może nie komponować się najlepiej, a nawet krępować nasze ruchy. Nie ma natomiast przeszkód, aby założyć na taki golf kurtkę. Do gładkich golfów można również bez problemu dobrać biżuterię - ciekawy, dłuższy łańcuszek będzie wyglądał stylowo i nada całej stylizacji wyjątkowego charakteru.

pixel