Grunge look


G – grunge look


Grunge look to styl ubioru, który opiera się przede wszystkim na kontraście. Jest postrzegany jako swego rodzaju bunt i niezgoda na klasyczne, utarte pomysły. Stawia na dość oryginalne i odważne rozwiązania. Luźne, nawet lekko powyciągane swetry, poprzecierane jeansy z dziurami, wygodne sneakersy – te elementy ubioru idealnie wpisują się w grunge look.


Co to jest grunge look?

Grunge look swoją nazwę bierze od nazwy podgatunku rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w Ameryce. Niejako czerpiący z niego styl ubioru i bycia narodził się z kolei chwilę później, bo w latach 90. Początkowo uwielbiany był przede wszystkim przez młodzież, która za pośrednictwem ubioru mogła wyrażać siebie, a czasem nawet swoją niezgodę na panujący porządek. Z czasem inne osoby, niezależnie od wieku, zaczęły doceniać taki styl ubioru, który promuje swobodę w łączeniu kolorów, fasonów i wzorów.


Jak ubrać się w stylu grunge?

Grunge look to przede wszystkim niebanalność, więc styl ten przeznaczony jest dla osób, które chcą wyróżnić się z tłumu, a w modzie lubią pozorną niedbałość oraz luz. W cenie są tu kraciaste koszule flanelowe albo spodenki, wiązane trampki, męskie spodnie w kratę z dziurami, wełniane oversizowe swetry, skórzane kurtki albo obuwie, czapki XXL, a nawet kapelusze i berety. Całą stylizację można też dopełnić dodatkami w stylu grunge i tu najlepiej sprawdzą się większe torby czy nawet szale dziergane na drutach. Jeśli chodzi o kolorystykę, to jest ona raczej dowolna, choć przy grunge look przeważają zwykle ciemne barwy, takie jak odcienie brązu, czerń, butelkowa zieleń, bordo. Stylizację można za to wzbogacić kolorowymi dodatkami, chociażby większymi łańcuchami, kraciastą chustą lub szalem albo ciekawymi elementami, np. ćwiekami czy suwakami.

pixel