Hipster

 

H – hipster


Hipster to przedstawiciel pełnej sprzeczności, wielkomiejskiej subkultury. Sprzeciwia się mainstreamowi, a równocześnie czerpie pełnymi garściami z dóbr jakie oferuje świat mody i elektronicznych gadżetów. Swoim wyglądem nierzadko przypomina… bezdomnego!


Kto to jest hipster?

Niedbały wygląd hipstera to tylko pozory. Nie daj się zwieść! Pokaźny zarost jest systematycznie pielęgnowany, szal przerzucony przez ramię opatrzony metką projektanta, a słuchawki, z których sączy się alternatywna muzyka, to sprzęt najwyższej klasy. Masowe dążenie do oryginalności doprowadziło do wytworzenia się subkultury, do której rasowi hipsterzy wcale nie chcą się przyznawać.


Skąd się wzięła nazwa „hipster”?

Słowo “hipster” po raz pierwszy pojawiło się w latach 40. XX wieku wśród białych amatorów czarnego jazzu. Wywodzi się ono z afrykańskiego języka ludu Wolof i oznacza kogoś, kto ma otwarte oczy, jest oświecony. Przedstawiciel tego nurtu stawiał na komunikację pomiędzy zamkniętymi wtedy na siebie światami różnych ras i negował to, co było w społeczeństwie przyjęte jako norma.


Na czym polega hipsterska moda?

Hipster ubiera się ekstrawagancko i dość krzykliwie. Łączy różne style i pozornie niepasujące do siebie rzeczy w jedną całość, często celowo kiczowatą i przerysowaną. Lubi przylegające do ciała spodnie z dopiętymi szelkami, okulary z wyrazistymi oprawkami (nawet pomimo braku wady wzroku), jaskrawe trampki i obszerne swetry z dość dużymi dekoltami. Jego wizerunek ma manifestować wyjątkowość, wrażliwość, artystyczną duszę i sprzeciw wobec płytkiej popkultury.


Jaki jest styl życia hipstera?

Hipster to facet z miasta, który chętnie korzysta z oferowanych mu atrakcji. Znajdziemy go w kawiarniach topowych sieci, pubie z niszowymi piwami, klubie z alternatywną muzyką i kinie wyświetlającym oryginalne produkcje, których próżno szukać w multipleksach. Oto on, nowoczesny romantyk, z którym podyskutujesz nie tylko o modzie.

pixel