Isabel Marant

 

I – Isabel Marant

 

Isabel Marant to urodzona we Francji projektantka mody. Na poważnie swoją przygodę z tworzeniem stylizacji rozpoczęła wiele lat temu, kiedy to trafiła do szkoły mody, w której nauczyła się podstaw projektowania. Wreszcie stworzyła swoją markę, której produktem flagowym są swetry.

 


Kto to jest Isabel Marant?

 

Podobno projektantka początkowo nie sądziła, że zawodowo zajmie się modą, choć też świat ten wcale nie był jej obcy, bowiem jej mama była modelką, a później dyrektorką agencji modelek.
Gdy Isabel była nastolatką i sprzedała swoje pierwsze projekty do lokalnych butików, w jej głowie zakiełkował pomysł na to, aby zająć się modą. Po odebraniu wykształcenia w szkole mody i stażu u Michela Kleina zaprojektowała własną biżuterię. Później na rynek trafiły swetry zrobione według jej instrukcji.
W 1995 roku Isabel zorganizowała pierwszy pokaz, w którym w roli modelek wystąpiły jej przyjaciółki. Trzy lata później otworzyła swój pierwszy butik w Paryżu.

 


Co projektantka robi obecnie?

 

Dziś Marant jest uznaną projektantką i posiada własny dom mody. Twierdzi, że jej kluczem do sukcesu są projekty ubrań, które można nosić na co dzień, zarówno do pracy, jak i na wieczorne spotkanie z przyjaciółmi czy romantyczne randki. Odzież przez nią projektowana jest wygodna, prosta i często dobrze dopasowana. Wśród asortymentu znajdziemy m.in. uniwersalne swetry, krótkie spódnice, stylowe tuniki czy świetnie skrojone spodnie.
Isabel podkreśla też, że była swoją pierwszą klientką i do tej pory chętnie nosi zaprojektowane przez siebie kreacje. Posiada sporo sklepów na całym świecie, a jej ubrania sprzedawane są w licznych sklepach multibrandowych.

 

 

pixel