Jeremy Scott

 

J – Jeremy Scott

Jeremy Scott to amerykański projektant mody, który swoją karierę rozpoczął w latach 90. Jego kolekcje są tak kontrowersyjne i specyficzne, że poza licznym gronem fanów, zyskał również wielu krytyków uważających, że wypuszczone przez niego ubrania nie nadają się do noszenia.


Kto to jest Jeremy Scott?

Jeremy Scott urodził się w 1975 roku w amerykańskim Kansas City. Po skończonej nauce w Pratt Institute zaczął pracować pod okiem samego Karla Lagerfelda. Samodzielna kariera Scotta rozpoczęła się w 1997 roku. Swoje kolekcje pokazywał w najważniejszych stolicach mody. Były to stroje wyjątkowo ekscentryczne i nie każdemu przypadły do gustu.


Charakterystyczny styl

Projektant ma na swoim koncie liczne współprace, między innymi z piosenkarką Björk i Rihanną. Gwiazdy wielkiego formatu uwielbiają Scotta za niezwykłą oryginalność i nieszablonowe pomysły. Wiele z jego ubrań ma mocno graficzny i dość zabawny charakter (np. elementy z motywem Myszki Miki, włochate spodnie). Nie stroni od lateksu, futer, odważnych połączeń kolorystycznych.


Współpraca z marką Adidas

Wielkim sukcesem okazała się współpraca Jeremiego z Adidasem. Pierwszy raz Scott pracował dla marki w 2002 roku przy projekcie "!Signed". Kolekcje butów typu "high-tops" oraz "teddy-bear" wypuszczone w 2008 roku stały się sławne, gdyż przypadły do gustu największym gwiazdom amerykańskiego hip-hopu, co oczywiście przełożyło się na sprzedaż wśród młodzieży.


Rozkwit kariery Jeremy’ego Scotta

Od 2013 roku Jeremy Scott pełni rolę dyrektora kreatywnego marki Moschino. Posiada on także własną kolekcję "Jeremy Scott Collections", za pomocą której przemyca swój dziwaczny i zwariowany styl do wielkiego świata show-biznesu. Potencjał projektanta postanowiła wykorzystać nawet niemiecka firma Cybex projektująca ekskluzywne akcesoria dziecięce – w 2015 roku wypuszczono limitowaną kolekcję wózków.

pixel