John Galliano


J – John Galliano


John Galliano to pochodzący z Wielkiej Brytanii dosyć kontrowersyjny projektant mody, który w swojej bogatej karierze współpracował już z wieloma znamienitymi domami mody. Przy tworzeniu projektów często inspiruje się motywami historycznymi.
Kto to jest John Galliano?

O dzieciństwie projektanta niewiele wiadomo. Źródła podają jedynie, że urodził się w 1960 roku na Gibraltarze. Jego matka była Hiszpanką, a ojciec Brytyjczykiem. Gdy Galliano miał sześć lat, wraz z rodzicami przeniósł się do Londynu.
Gdy dorósł, zaczął zastanawiać się nad swoją przyszłością. Myślał o karierze bankowca albo nauczyciela, ale ostatecznie postawił na modę. Dostał się do prestiżowej szkoły Central Saint Martins College of Art. And Design. Jeszcze zanim skończył studia, został doceniony i przyjmował zamówienia na stroje m.in. z Teatru Narodowego.
Z jakich projektów zasłynął John Galliano?Po skończeniu szkoły John Galliano stworzył markę dedykowaną bogatym biznesmenom. Wierzył, że to najlepszy możliwy pomysł, który skazany jest na sukces. Jednak firma po kilku latach upadła. Jednak nie zniechęciło to całkiem do pracy. Jakiś czas później spotkał naczelną amerykańskiego „Vogue’a”, a spotkanie to całkiem odmieniło jego zawodowe losy. Poznał inne osobistości świata mody, które zachwycił talentem i kreatywnością. O jego kolekcjach robiło się coraz głośniej, a wiele domów mody pragnęło podjąć współpracę z nim. Zdobył też prestiżowy tytuł projektanta roku. Dziś jego projekty nadal są bardzo cenione. Chętnie kupowane są m.in. sneakersy męskie i damskie, koszule czy kurtki.
John Galliano był również bohaterem skandalu. Zwyzywał w restauracji żydowską kobietę i azjatyckiego mężczyznę, co bardzo odbiło się na jego karierze.
John Galliano i jego zamiłowanie do historii
John Galliano mocno inspiruje się historią, co widać w jego pracy. Stworzył m.in. „Les Incroyables”, która jest kolekcją inspirowaną rewolucją francuską, a także słynną „kolekcję Dickensowską”.

pixel