Khaki

K- khaki

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że masz już kilka swoich rzeczy w tym odcieniu. Khaki, czyli kolor ubrań, na początku był wykorzystywany jako wojenny kamuflaż. Słowo khaki pochodzi z języka hindi i oznacza ,,kolor pyłu”.


Co to jest khaki?

Dzisiaj khaki można zobaczyć w wielu różnych odcieniach, najczęściej w oliwkowym. Czyli mówiąc ogólnie: khaki to wiele barw zieleni. Pierwsze ubrania w tym kolorze produkowano w Barodzie, w zachodnich Indiach. Było to na długo nim barwa trafiła na wojskowy poligon.


Co kupić w kolorze khaki?

Dla mężczyzn najlepszym wyborem będą chinosy lub joggersy w kolorze khaki. Takie spodnie będą dopełnieniem twojego casualowego stylu. Bardzo łatwo połączysz je z prostym T-shirtem lub bluzą. Jeśli spotkanie, na które się wybierasz, potrzebuje odrobiny elegancji, włóż koszulę i sprawa załatwiona.


Z czym łączyć ubrania w kolorze khaki?

Khaki nazywany jest trudnym kolorem. Co to oznacza? Jest bardzo mało innych barw, które do niego pasują. Nieumiejętnie dobrane ubrania mogą sprawić, że będziemy wyglądać śmiesznie. Dlatego najlepiej przy kolorze khaki postawić na neutralne barwy, takie jak biel czy szarości.
Odważni mogą wybierać dodatkowo kolor pomarańczowy, granatowy czy fioletowy (najlepiej w kolorze buraka). Te barwy sprawdzą się najlepiej, kiedy jesteś blondynem o jasnej cerze.


Khaki, czyli czym charakteryzuje się styl militarny?

Brytyjskie wojsko spopularyzowało nie tylko kolor khaki, ale również styl militarny. Charakteryzuje się on nie tylko specyficzną barwą ubrań, ale również różnymi dodatkami. Chodzi o naszywane pagony na płaszczach czy kurtkach, spodnie moro z dużą ilością kieszeni, i wiele innych.
Styl militarny powraca co jakiś czas jako trend, ale za każdym razem w trochę innej formie. Dzisiaj królują kurtki moro czy spodnie khaki. Militarne ubrania zazwyczaj sprawdzają się w casualowych lub smart casualowych stylizacjach, kiedy wybieramy się na nieoficjalne spotkanie.

pixel