Kołnierzyk kent

K – kołnierzyk kent

Kołnierzyk kent to jeden z kilku rodzajów kołnierzy koszul męskich. Uznawany jest za ten najbardziej klasyczny i najpopularniejszy. Ma długie i raczej nie za bardzo szeroko rozstawione wyłogi. Koszule o takim kołnierzyku są często proste, pasują do wielu stylizacji i sprawdzają się przy niemal każdej okazji.

Co to jest kołnierzyk kent?

Kołnierzyk kent to prosty, klasyczny, wręcz standardowy model. Stosowany jest przy wielu koszulach, bowiem sprawdza się znakomicie. Jednak nie wszyscy wiedzą, że typ kołnierza dobrze jest dobierać do kształtu twarzy. I tak kołnierzyk kent najlepiej będzie prezentował się na osobie o owalnej, a nawet okrągłej buzi i w miarę długiej szyi. Do typu kołnierzyka można dobrać także rodzaj węzła. Przy kent można zastosować niemal każdy sposób wiązania, choć podobno najkorzystniej postawić na węzeł prosty.

Kiedy warto założyć koszulę z kołnierzykiem kent?/strong>

Kołnierzyk kent jest uznawany za model raczej konserwatywny, niemniej koszula w niego wyposażona przyda się chyba w każdej męskiej szafie. Tego typu męska koszula z długim rękawem jest bowiem klasyczna i pasuje do wielu okazji. Najlepiej sprawdza się natomiast przy spotkaniach biznesowych, ważnych uroczystościach, ale z drugiej strony także podczas mniej oficjalnych wyjściach, kiedy to chcemy na co dzień wyglądać dość elegancko, ale także nie przesadzić z formalizmem w ubiorze.

Oprócz kołnierzyka kent mamy także tzw. bardzo formalny kołnierz łamany ze stójką i łamanymi skrzydełkami, popularny kołnierz cutaway (włoski) z szeroko rozstawionymi wyłogami, podobny do niego agresywny cutaway z jeszcze szerzej umieszczonymi wyłogami, uwielbiany przez Johna Kennedy’ego mniej elegancki spread ze skracanymi wyłogami, button down – kołnierzyk na guziki, kołnierzyk klubowy z zaokrąglonymi wyłogami oraz stójka, czyli kołnierz bez wyłogów.

pixel