Koszula botton-down

 

K- koszula button-down

 

Koszula button-down to taka, która posiada przypinany guzikami kołnierzyk o nietypowym kroju. Choć wywodzi się ze sportu, to obecnie koszula te jest używana raczej przy eleganckim stylu. Wiele jest też niejasności na temat tego, jak taką koszulę nosić.

 


Co to jest koszula button-down? Jaka jest jej historia?

 

Jak już wspomnieliśmy, koszula button-down ma sportowe korzenie. A konkretnie związana jest z, mało popularnym u nas, polo. Wszystko miało miejsce w 1896, kiedy to firma Brooks Brothers wyszła naprzeciw graczom, którzy skarżyli się na powiewające podczas rozgrywek kołnierzyki. Problem został rozwiązany poprzez wprowadzenie praktycznego, przypinanego kołnierzyka, który dopiero później miał na dobre wejść do mody. Koszule tego typu były też z początku wzorowane na ubraniach, które nosili gracze polo.

 


Jak nosić koszulę button-down?

 

Koszula button-down ma wielu fanów, gdyż świetnie wygląda zarówno w połączeniu z krawatem, muszką, jak i bez niczego pod kołnierzykiem. Z tego względu uważa się ją za koszulę najmniej formalną, bardziej w stylu smart-casualowym, choć nadaje się również na eleganckie wyjścia. Koszula button-down będzie dobrze wyglądać zarówno w połączeniu z marynarką, jak i ze swetrem o dekolcie w kształcie litery V.

 


Komu koszula button-down przypadnie do gustu?

 

Koszula button-down będzie najlepszym wyborem dla wszystkich, którzy szukają złotego środka między stylem formalnym a tym na co dzień i chcą trochę odpocząć od zwykłej, eleganckiej koszuli. To jeden z niewielu modeli, który może zostać wykorzystany w obu przypadkach, świetnie się przy tym prezentując. Uniwersalność i oryginalność tego typu koszuli zdecydowanie decyduje o tym, że jest ona tak popularna.
Zachęcamy też zapoznania się z ofertą koszul dostępną na stronie sklepu Ozonee.

 

pixel