Loafersy

 

L – Loafersy

 

Loafersy, znane też pod określeniem slip-on’s, to typ butów wsuwanych, znanych ze swojej lekkości i klasycznego wykonania i charakterystycznych frędzli na przodzie. W modzie męskiej loafersy zaliczają się raczej do eleganckiego stylu, choć występują również w wersji na co dzień.

 


Co to są loafersy? Jaka jest ich historia?

 

Zdania na temat tego, gdzie konkretnie rozpoczyna się historia loafersów są dość podzielone. Najbardziej popularną tezą jest ta, która mówi o amerykańskim aktorze, Paulu Lukasie, który chciał, by wykonano mu w USA parę oksfordów, podobną do tych, jakie kupił za granicą. Firma Adler podjęła się zlecenia dla ówczesnej gwiazdy i wykonała wsuwane buty, ozdabiając frędzlami na przodzie. W latach 50. firma, zachęcona sukcesem, zdecydowała się wprowadzić ten model na rynek.

 


Elegancja czy casual?

 

Choć loafersy powstały w USA, to są niezwykle popularne w krajach europejskich, takich jak choćby Włochy czy Francja. Co kraj to obyczaj i odmian tych butów jest obecnie naprawdę wiele. Jeden typ przeznaczony jest typowo do eleganckiego stylu i nadaje się do bardziej formalnego stroju. Do takiej stylizacji konieczne będzie założenie skarpetek. Inaczej sprawa ma się w wersji codziennych loafersów. Tutaj bardzo popularnym jest noszenie tych butów bez skarpetek, co kojarzone jest z typowo europejskim stylem.

 


Loafersy – idealne obuwie na lato

 

Wszyscy kochamy nasze przewiewne sneakersy, jednak całego lata raczej w nich nie przejdziemy. Jeśli szukasz butów odpowiednich na gorętsze dni, to loafersy będą dla Ciebie świetnym wyborem. Jak już napisaliśmy, można je bez obaw nosić bez skarpetek. Do tego jest to obuwie lekkie, więc nada się idealnie na lato. Loafersy doskonale sprawdzą się też w połączeniu ze spodniami o lekko podwiniętych nogawkach.

 

 

pixel