Marynarka sportowa

 

M – marynarka sportowa

 


Marynarka sportowa to wbrew pozorom nie taka, którą ubieramy na trening gry w piłkę. To po prostu typ marynarki, który uznawany jest za mniej formalny, głównie ze względu na krój i tkaninę, ale też kolor.

 


Co to jest marynarka sportowa? Czym jest sportowa elegancja?

 

Jeśli interesujesz się trochę modą męską, to pewnie spotkałeś się z określeniem sportowej elegancji. To typ swobodniejszego, codziennego wręcz ubioru, który nadal uchodziłby za elegancki. Innymi słowy, idealna opcja dla wszystkich facetów, którzy cenią sobie wygodę na równi z dobrym stylem. Głównie na potrzeby takich osób powstała marynarka sportowa, którą można ubrać na szereg różnych okazji i dobrać do wielu rozmaitych stylizacji.

 


Marynarka sportowa, czyli sposób na marynarkę do jeansów

 

Zwykła marynarka niespecjalnie komponuje się z jeansami, o czym przekonaliśmy się, obserwując już niejedną nietrafioną stylizację. W przypadku dobrej marynarki sportowej można sobie pozwolić na to połączenie. Niekoniecznie musi być ona w klasycznych odcieniach. Przy tym typie marynarki zasady są zdecydowanie luźniejsze – Twoja marynarka sportowa może mieć kontrastowe guziki, jaskrawy kolor czy paski. W parze z jeansami będzie się świetnie prezentować, pozostając przy tym pomiędzy luzem a elegancją.

 


Na co zwracać uwagę wybierając marynarkę sportową?

 

Chcesz zdecydować się na bardziej codzienną marynarkę? W takim razie musisz szukać konkretnych jej wyznaczników. Marynarkę sportową będzie charakteryzował przede wszystkim brak wypełnienia w ramionach, raczej lżejsza tkanina i brak podszewki. Szukaj też nietypowych wzorów i kontrastowych połączeń, gdyż tym zazwyczaj będzie wyróżniać się typowa sportowa marynarka.
Zachęcamy też do zapoznania się z ofertą marynarek sklepu Ozonee.

 

 

pixel