Minimalizm

M – minimalizm


To nic innego jak styl ubierania się, w którym króluje prostota. Co to oznacza? Stonowane barwy, najczęściej w kolorach ziemi. Proste kroje i uniwersalne, zawsze modne ubrania, takie jak jeansy czy biały t-shirt.


Co to jest minimalizm?

Tak naprawdę, minimalizm można zauważyć nie tylko w modzie. Definiuje on również styl życia czy architekturę. Wszystkie jego założenia można zawrzeć w jednym zdaniu: mniej znaczy więcej.

 

Co to jest slow fashion?

Jest to idea, która nierozerwalnie łączy się z minimalizmem. Dotyczy przemyślanego kupowania ubrań. W minimalizmie nie chodzi o to, aby podążać za każdym trendem, który jest aktualnie w modzie. Dlatego tak ważne jest określenie własnego stylu.


Jaka jest pierwsza zasada minimalizmu?

Chodzi o to, aby kupować ubrania, które zawsze będą w modzie. Uniwersalne, klasyczne ubrania mają wielką zaletę. Bardzo łatwo można je ze sobą połączyć. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, ponieważ nie będziemy już kupować ubrań przypadkowo, pod wpływem chwili.


Minimalizm – jak wprowadzić go do swojej szafy?

Na początku musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest twój styl. Jeżeli już to wiesz, za Tobą połowa sukcesu. Nie będziesz przecież skupiał się na kupnie eleganckich spodni, jeśli wiesz, że wolisz joggery czy spodnie chinos.
Teraz najtrudniejsza rzecz – zrób porządek w szafie. Dzięki temu będziesz wiedział, których ubrań nie miałeś na sobie już dawno temu. Minimalizm to również ograniczenie ciuchów do niezbędnej ilości. Oczywiście, te reguły nie są sztywne. Jeśli wiesz, że potrzebujesz dużej liczby ubrań w swojej szafie, nie wyrzucaj niczego na siłę.
Klasyka i umiejętne jej łączenie – oto klucz do sukcesu! Jeśli nie będziesz ślepo podążał za trendami, a zakupy robił wtedy, kiedy faktycznie tego potrzebujesz, szansa na stanie się modowym minimalistą wzrasta.


Minimalizm – jak się ubrać, żeby wyglądać modnie?

Umiejętne łączenie prostych, klasycznych ubrań nie jest wcale takie proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jednak wszystko przychodzi z czasem, a praktyka czyni mistrza. Warto skupić się na dodatkach, które dodają smaku każdej minimalistycznej stylizacji. Mowa tu o okularach, plecakach czy torbie, a nawet męskich bransoletkach.

pixel