Monochromatyzm

M – monochromatyzm

Monochromatyzm to pojęcie odnoszące się do różnych dziedzin. Wiąże się m.in. z okulistyką, sztuką i grafiką. Ma swoje zastosowanie także w modzie. Charakteryzuje strój najczęściej w jednym odcieniu kolorystycznym. Taki styl ubioru ma wiele plusów, choć posiada także minusy.


Co to jest monochromatyzm?

Uwielbiasz jeden kolor i najchętniej nosiłbyś ubrania właśnie w takiej barwie? Nic nie stoi na przeszkodzie! Wręcz przeciwnie, tym samym wpiszesz się w modowe trendy. Monochromatyzm, czyli ubiór w jednym umaszczeniu, np. w bieli, to wielki hit!


Czy monochromatyczne stylizacje są nudne?

Niektórzy twierdzą, że monochromatyczne, czyli jednokolorowe, stylizacje są nudne i wypadają raczej słabo. Nic bardziej mylnego! Jeśli odpowiednio dobierze się elementy ubioru, mogą prezentować się bardzo gustownie i przyciągać wzrok. Stroje zachowane w jednej tonacji często prezentują się elegancko, wyważenie i z klasą.
Styl ten udowadnia, że wcale nie trzeba ubierać się krzykliwie, by przykuć uwagę. Jeśli pragniemy być zauważeni od razu, można wybrać bardziej odważne kolory, np. czerwień, kobaltowy albo jaskrawe odcienie zieleni czy pomarańczy. Dobrze z tego rodzaju kolorami współpracują spodnie dresowe damskie. Z kolei jeżeli zależy nam na tym, aby prezentować się dobrze, lecz niekoniecznie barwnie, możemy postawić na skromniejszą biel albo beż. Takie rozwiązania sprawdzą się zwłaszcza w pracy.


Jakie dodatki pasują do stylu monochromatycznego?

To, że nasz strój jest w jednym kolorze, wcale nie oznacza, że tym samym nie można go w jakiś sposób urozmaicić. Dobrym wyborem będą części garderoby o różnych teksturach i długościach – chociażby materiałowe spodnie i dłuższa marynarka sięgająca nawet połowy ud. Warto postawić również na bardziej wyszukane dodatki, np. większą torbę, obuwie w odznaczającym się kolorze, ekstrawagancką biżuteria lub kapelusz.

pixel