Musznik

M – musznik

Musznik to ozdoba, która przypomina nieco podwójny, krótki krawat ze ściętymi na ukos lub w szpic końcami, jednak sposób jej wiązania bliższy jest muszce. Wygląda bardzo efektownie i robi zawrotną karierę jako alternatywa dla krawatów oraz much w ślubnych i komunijnych stylizacjach.Co to jest musznik?

Estetyczne zawiązanie musznika wymaga wiedzy i wprawy, jednak obecnie w ofercie wielu sklepów dostępne są gotowe modele, które wystarczy tylko przypiąć. Sama forma mocowania budzi kontrowersje, ponieważ muszniki zazwyczaj posiadają gumkę (ewentualnie tasiemkę), która chowa się pod kołnierzykiem. Chociaż wszystko jest ukryte, niektórzy uważają, że prawdziwie elegancki facet nie powinien zniżać się do tego typu rozwiązań. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to mocowanie bardzo szybkie i wygodne.Jaka jest historia musznika?

Historia musznika sięga XVII wieku, czyli okresu przed wynalezieniem muszki. W ostatnich latach ozdoba ta powróciła do łask i święci triumfy jako szykowna “kropka nad i” w stylizacjach Panów Młodych. Najpiękniej i najbardziej elegancko prezentują się delikatnie połyskujące muszniki wykonane ze szlachetnego jedwabiu. Ozdoba ta posiada gruby węzeł, ale można też spotkać modele, do których doczepiono ozdoby wykonane z cyrkonii i imitacji złota.Z czym łączyć musznik?

Musznik świetnie komponuje się z elegancką koszulą męską posiadającą łamany kołnierzyk. Należy jednak pamiętać, że tego typu ubrania, o bardzo wysokim stopniu formalności, zakłada się tylko do smokingów lub fraków. Łączenie ich z garniturem jest błędem, który niestety w naszym kraju jest dość często spotykany. Musznik nie wymaga kamizelki, ale mimo wszystko warto ją wykorzystać, zwłaszcza jeżeli chodzi o modę ślubną. Razem z odpowiednio dobraną poszetką i eleganckimi spinkami, utworzy pełną klasy stylizację.

pixel