Poszetka


P - Poszetka

 

Poszetka to niewielki kawałek materiału, który mężczyźni wkładają do brustaszy marynarki. Najczęściej w kształcie kwadratu z obszytymi lub zrolowanymi brzegami. Poszetka o ciekawym wzorze i kontrastowym kolorze urozmaica klasyczny look i odświeża stylizację. 

 

Czym jest poszetka?

 

Jeśli nazwa nic Ci nie mówi, przypomnij sobie chociażby ślubne stylizacje panów młodych czy konferansjerów z telewizji. Zwykle z lewej strony klapy marynarki, w niewielkiej kieszonce, błędnie nazywanej butonierką, włożony jest skrawek materiału. Poszetkę wykonuje się z innego niż krawat materiału i dobiera najczęściej na zasadzie kontrastu.

 


Z czego uszyta jest poszetka?

 

Dobór materiału nie jest przypadkowy, więc tuż przed zakupem, zastanów się do jakiej stylizacji ją założysz. Jedwabna poszetka, błędnie łączona z formalnym outfitem, świetnie komponuje się z bawełnianą marynarką i T-shirtem.
Lniana z kolei, zwłaszcza w stonowanych kolorach, nada się na studniówkę czy rozpoczęcie roku szkolnego. Popularną, choć nie tak uniwersalną poszetkę wykonuje się z bawełny. Tej ostatniej nie poleca się osobom, które zaczynają swoją przygodę z tym męskim dodatkiem. Mimo swojej niskiej ceny szybko się gniecie i traci formę.

 


Jak wybrać poszetkę idealną?

 

Na dobry początek sięgnij po klasykę. Lniana poszetka w stylu „overlock” z obszywanym brzegiem urozmaici outfit i przyzwyczai do nowego stylu. Szukając deseniu i koloru dodatku, bacznie spojrzyj na swoją stylizację.
Pretekstem do doboru poszetki powinien być kolor skarpet, odcień nitki, którą wykończona jest linia guzików marynarki lub kolor paska zegarka. Jeśli masz na tyle odwagi, by bawić się modą, zestaw kolory i wzory na zasadzie kontrastu. Modna poszetka może odświeżyć elegancki look i dodać luzu nieco formalnej marynarce, więc szybko sięgnij po ten dodatek!

 

 

pixel