Prążek bengalski

P – prążek bengalski

Prążek bengalski, czyli “bengal stripe”, to najbardziej klasyczny i popularny wzór wśród pasków. Charakteryzuje się dużą kontrastowością, a co za tym idzie - wyrazistością wyglądu. Stosowany jest na koszulach i garniturach, które przeznaczone są na mniej formalne okazje.Co to jest prążek bengalski?

Wszystkie paski we wzorze bengalskim mają tę samą grubość. Desenie z szerokimi prążkami dość mocno rzucają się w oczy, jednak istnieją też materiały w cieniutkie paski, które z oddali mogą sprawiać wrażenie jednolitej powierzchni i z tego też powodu są bardziej eleganckie. Dość subtelne są również prążki wykonane na tkaninach typu oxford, ze względu na ich specyficzny splot, który nieco je rozmywa. Ubrania w tym wzorze szyje się najczęściej w kolorystyce granatu, błękitu lub czerwieni.Daj paskom szansę!

Prążki nie są w naszym kraju zbyt popularne, jeżeli chodzi bardziej eleganckie ubrania. Niektórym kojarzą się z piżamą, innym - z więziennym pasiakiem. Znacznie bardziej lubiane są koszule w kratę. Warto jednak dać prążkom szansę, bo dzięki nim można stworzyć naprawdę niebanalną i modną stylizację. Są świetną propozycją dla osób, które lubią wyróżniać się z tłumu. Na pasiastą koszulę wystarczy narzucić gładką marynarkę i dobrać odpowiedni krawat, najlepiej mocno kontrastujący. Pasiaste koszule można też bez obaw zestawić z klasycznymi jeansami.Wyszczuplający prążek

Pasiaste koszule i garnitury są doskonałą opcją dla osób, które borykają się z dodatkowymi kilogramami. Pionowy wzór biegnący wzdłuż całej sylwetki optycznie wyszczupla i wydłuża. Wąski prążek bengalski z powodzeniem nadaje się do sytuacji biznesowych, natomiast szerszy lepiej nosić podczas mniej formalnych okazji. Wielbicielom stylu preppy na pewno przypadną do gustu pasiaste koszule w typie button down.

pixel