Ralph Lauren


R – Ralph Lauren


Ralph Lauren to jeden z najbardziej znanych i szanowanych projektantów współczesnej mody. Urodził się w 1939 roku w Nowym Yorku jako Ralph Lifshitz. Stworzył jedną z najbardziej znanych, luksusowych marek odzieżowych, stając się ikoną klasycznego stylu i uosobieniem “American Dream”.Kto to jest Ralph Lauren?

Ralph Lauren pochodził z niezamożnej rodziny żydowskich imigrantów i dorastał na Bronxie. Ze względu na naśmiewanie się z jego nazwiska (zawierało słowo “shit”), zmienił je na bardziej amerykańskie – Lauren. Podobno od najmłodszych lat przejawiał zamiłowanie do mody i każde zarobione po szkole pieniądze przeznaczał na zakup eleganckich marynarek.
Choć w college’u wybrał ekonomię (której nie ukończył), w 1967 roku otworzył własną firmę produkującą krawaty. Sprzedaż poszła tak dobrze, że Ralph wkrótce poszerzył swoją ofertę o pełne męskie kolekcje. Z czasem powstały marki oferujące odzież kobiecą, luksusowe dodatki do domu i perfumy. Wielką sławę uzyskał dzięki zaprojektowaniu kostiumów do filmu “Wielki Gatsby”, a mass media nazywały lata 80. “dekadą Ralpha Laurena”.Jakie marki należą do Ralph Lauren?

Rodzina marek Ralph Lauren to dziś także Polo Ralph Lauren, Denim & Supply Ralph Lauren i Polo Ralph Lauren Underwear. Kojarzona jest z amerykańską elegancją w stylu preppy, czyli połączeniem ponadczasowej klasyki ze sportem i prestiżem. Chyba każdy kojarzy męską polówkę ze słynnym logotypem zawodnika polo jadącego na koniu, umieszczonym na lewej piersi.
Koszulka została wypuszczona na rynek w 1972 roku w 24 kolorach i rozeszła w ekspresowym tempie, przyczyniając się do wielkiego sukcesu marki. Choć w 2015 roku Ralph Lauren ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego firmy, nadal pozostaje jej dyrektorem kreatywnym i prezesem wykonawczym.

pixel