Ramoneska

 

R - Ramoneska

 

Skórzana kurtka motocyklowa z widocznym suwakiem i sprzączkami – to właśnie ramoneska. Kurtka stworzona do jazdy jednośladem cechuje się wszytym na skos suwakiem i pasem ściągającym w talii. Zaprojektowana przez braci Schott w XX w. wpisuje się w kanony mody męskiej i kobiecej.

 


Czym jest ramoneska?

 

Historia kochanej przez wszystkich ramoneski zaczyna się w XX w. Na amerykańskich przedmieściach. Bracia Schott, imigranci rosyjscy, zakładają swój skórzany biznes, by zarobić trochę pieniędzy.
Pierwsze kurtki w niczym nie przypominały dzisiejszej skórzanej ramoneski. Wkrótce jednak los się do nich uśmiechnął i bracia rozpoczęli współpracę z pośrednikiem Harley Davidsona, znanego producenta amerykańskich motocykli.

 


Co wyróżnia ramoneskę?

 

Ramoneska to kurtka, która od początku miała być użyteczna i komfortowa. Najważniejsze zadanie skórzanego okrycia to oczywiście ochrona przed wiatrem. Duży suwak kierowany do boku zapobiega marszczeniu się skóry, a pas ze sprzączką nie pozwala kurtce się podwinąć, tym samym zabezpieczając przed wiatrem.
Niewielkie kieszonki po bokach i na piersi usytuowano pod odpowiednim kątem. Dzięki tym zabiegom motocyklista z łatwością wyjmie potrzebne szpargały. Ostatnim ważnym elementem ramoneski są rękawy z suwakiem. Pozwalają na swobodne włożenie grubych rękawic i jednoczesną ochronę rąk.

 

 

Do czego założyć ramoneskę?

 

Niezwykle uniwersalna kurtka męska może stać się bazą i dopełnieniem praktycznie każdej stylówki. Założona do swetra, koszulki, bluzy z kapturem i luźnego T-shirta zrobi z Ciebie prawdziwego bad boya. Ramoneska to kurtka na cztery pory roku. Wiosną i jesienią będzie kurtką przejściową, w zimie zaś założysz ją zamiast marynarki. Zaopatrz się w kurtkę skórzaną już dziś i ciesz się swoją drugą skórą!

 

 

pixel