Slim fit


S – slim fit


Slim fit to krój ubrań, który charakteryzuje się mocnym dopasowaniem do ciała. W dzisiejszych czasach pojawił się wraz z trendem na wyszczuplanie męskiej garderoby. Z biegiem lat coraz więcej młodych facetów sięga po tego typu fason, gdyż przepięknie podkreśla on wysportowaną sylwetkę.


Co to jest slim fit?

Moda na slim fit nie jest wcale nowoczesnym wynalazkiem, gdyż taliowane i wąskie ubrania były w powszechnym użyciu już na początku XX wieku i dopiero z czasem nabierały objętości jako wyraz ideologicznego luzu. Obecnie trend ten dotyczy już niemal każdej części garderoby, nawet krawatów i butów.


Kto powinien nosić krój slim fit?

Taliowane T-shirty, bluzy i męskie koszule slim fit powinni wybierać faceci szczupli i bez tzw. brzuszka; dla tych bardziej masywnych mogą okazać się zbyt opinające i krępujące ruchy. Slim fit wysmukla i uwypukla ładną rzeźbę ciała, ale równocześnie potrafi podkreślić jego niedoskonałości. Dla tych, którzy niekomfortowo czują się w dopasowanych ubraniach, przeznaczony jest inny krój, regular fit, który ze względu na luźniejszy fason, ukrywa mankamenty sylwetki.


Jakie są najbardziej popularne spodnie slim fit?

Najbardziej popularne i funkcjonalne spośród spodni są oczywiście jeansy. Każdy facet ma w swojej szafie przynajmniej jedną parę. Być może warto poszerzyć garderobę o model slim fit, które są bardzo uniwersalne i pasują na wiele okazji. Dobrze skrojone jeansy tego typu posiadają prostą i nie obciskającą nogawkę. Wyglądają świetnie zarówno na wysokich, jak i niższych facetach.
Ci, których natura obdarzyła długimi nogami, powinni zainteresować się spodniami z nieco obniżonym stanem, ponieważ optycznie wydłuży to tors i wyrówna proporcje ciała. Analogicznie, dla niższych facetów przeznaczone są kroje z podwyższonym stanem, który sprawia, że nogi wydają się dłuższe.

pixel