Sneakersy


S – sneakersy


Sneakersy to rodzaj sportowego obuwia na grubej, gumowej podeszwie. Zapewniają duży komfort noszenia i są ciche, nie stukają po twardej powierzchni – stąd też pochodzenie ich nazwy: z angielskiego “sneak”, czyli “skradać się”. Są niezastąpionym elementem streetwearowej stylizacji.Co to są sneakersy?

Sneakersy to buty, które zyskały ogromną popularność nie bez powodu - są niezwykle wygodne i uniwersalne. W zależności od potrzeb i zasobności portfela, możemy wybrać modele ze skóry naturalnej, sztucznej lub różnego rodzaju “oddychających” materiałów.
Gruba, sprężysta podeszwa i odpowiednio profilowane wkładki sprawiają, że sneakersów praktycznie nie czuje się na nogach. Każda z wielkich sportowych firm obuwniczych ma swoje kultowe modele i często współpracuje ze sławnymi projektantami, którzy tworzą niepowtarzalne i często bardzo drogie kolekcje.Kultowe modele

Adidas może poszczycić się modelem “Superstar”, który został rozsławiony przez zespół Run DMC. Sneakersy te wypuszczono już w 1969 roku, jednak większość najbardziej popularnych i cenionych modeli obuwia sportowego pochodzi z lat 80. Przykładem mogą być Nike “Dunk”, które pojawiły się na rynku w 1985 roku jako buty dla koszykarzy. Można było wybrać wersję przed lub za kostkę. Ich produkcja została wznowiona w 1998 roku i “dunki” na stałe wpisały się w miejski krajobraz jako codzienne buty zarówno facetów, jak i kobiet.
Inna popularna linia firmy Nike, czyli “Air Max”, sprzedawana jest od 1987 roku i posiada wbudowaną, wyeksponowaną poduszkę powietrzną, która zapewnia stopie niezwykłą amortyzację. Bardzo popularne są też modele marki Reebok “Frystale” oraz Puma “Clyde”. Sneakersy zyskały uznanie wielkich projektantów i domów mody typu Gucci, Dior, Lanvin czy Louis Vuitton.

pixel