Spodnie cargo


S – spodnie cargo

Spodnie cargo to bojówki uwielbiane przez wielu facetów. Zaprojektowane dla wojskowych, szybko przeniosły się z koszar na ulice największych miast. Luźne i wygodne spodnie cargo wytrzymują każdą pogodę i mają mnóstwo pojemnych kieszeni.Czym są spodnie cargo?

Wyraz „cargo”, który znajdziemy w amerykańskiej nazwie bojówek, nie znalazł się tam przypadkowo. W języku angielskim oznacza on ładunek. Nazwa spodni łączy się też z „cargo pockets”. Tym terminem żołnierze określają z kolei obszerne kieszenie zapinane na guzik lub zatrzask.
Opatentowany przez armię amerykańską sposób przechowywania najpotrzebniejszych przedmiotów został wykorzystany w projekcie spodni wojskowych. W ten sposób narodziły się popularne do dziś bojówki.Niezniszczalne spodnie prosto z placu boju

Być może cargo nie zachwycają każdego, lecz trudno nie docenić ich użyteczności. Bojówki uszyte są z wytrzymałych tekstyliów i utrzymane w kolorystyce barw ziemi. Spotkamy więc zielone, beżowe i brązowe spodnie cargo dla mężczyzn. Fason został opracowany w taki sposób, by ubranie nie niszczyło się i nie targało na kolanach.
Twórcy, którymi ponoć byli Brytyjczycy, ochronili w ten sposób swoich żołnierzy przed kontuzjami w trakcie dużego wysiłku fizycznego. Przed targaniem zapobiegają również dodatkowe grube szwy po bokach.Spodnie cargo – militarny styl w miejskim wydaniu

Cargo w codziennym wydaniu z pewnością nie są aż tak odporne, jak ich koszarowi koledzy. Pamiętaj jednak, że komponowanie miejskiego outfitu w cywilu daje Ci znacznie więcej swobody. Masz ochotę założyć je do koszulki z dużym nadrukiem, koszuli w kratę, a może ulubionej koszulki polo? Nie martw się, że spudłujesz! W ponadczasowych bojówkach nie musisz się bać o modowy ślepy strzał!

pixel