Sporty chic

S – sporty chic

Sporty chic, inaczej sportowa elegancka, to bardzo popularny w ostatnich latach trend łączący klasyczne, eleganckie kroje z odrobiną sportu w nowoczesnym wydaniu. Nieszablonowe połączenia pozornie niepasujących do siebie elementów tworzą naprawdę ciekawą mieszankę.


Co to jest sporty chic?

Styl ten prezentują już nawet bardzo ekskluzywne domy mody. Rozpoczął się w momencie, gdy na wybiegach zaczęto pokazywać sukienki zestawione ze sneakersami, a dzianinowe dresy ze szpilkami. Oryginalna moda została podchwycona przez gwiazdy i celebrytów, co oczywiście poskutkowało przeniesieniem się jej na ulice miast. Obecnie połączenie trampek z bardziej eleganckimi spodniami nikogo już nie szokuje ani nie dziwi.


Jak najlepiej łączyć ubrania w sporty chic?

W trencie sporty chic podstawowym założeniem jest wygoda, wybieramy zatem miękkie, komfortowe w noszeniu materiały, np. dobrej jakości bawełnę. Jednym z najmocniejszych i modnych akcentów jest bluza z kapturem, często z ciekawym rysunkiem lub napisem. Można połączyć ją z chinosami i klasycznymi półbutami.
Należy kierować się zasadą, że ubrania bardziej eleganckie powinny dominować nad sportowymi w stosunku 2:1. Więcej niż dwa sportowe elementy użyte do stworzenia danej stylizacji to już ciut za dużo. W zestawieniu z ciuchami i obuwiem casualowym, najlepiej wyglądają ubrania klasyczne o prostej, nieprzesadzonej i niezbyt ozdobnej formie


Czym warto podkreślić stylizację sporty chic?

Kolejnym elementem, który z powodzeniem możemy wykorzystać w tworzeniu looku zgodnego z duchem trendu sporty chic, są sportowe sneakersy męskie - niesamowicie wygodne i modne buty, które posiada większość facetów. W każdej szafie znajdzie się też na pewno t-shirt z nadrukiem. Możemy również sięgnąć po wygodne spodnie do joggingu i sportowe kurtki typu bomber.

pixel