Styl hippie


S – styl hippie

Stylem hippie określamy modę panującą w latach 70. XX wieku. Fasony, które proponowali hipisi, traktowane do dziś z przymrużeniem oka, wyrażały wolność, równość i radość z życia. Nie dziwi więc to, że ciuchy w stylu hippie są pełne kolorów i pstrokatych patternów.Czym jest styl hippie?

Styl hippie – barwny, radosny, pełen nadziei – był odpowiedzią na ponurą codzienność. Młodzież, w myśl filozofii peace & love, gromadziła się w parkach i świętowała swoją niezależność. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że ciuchy naszych rodziców sprzed ponad 40 lat były pełne frędzli, geometrycznych wzorów i kwiatowych patternów. Ówczesnym hitem mody męskiej były rozkloszowane dzwony, a panowie z wielką radością zakładali buty na platformie.Jak połączyć styl hippie z codzienną stylizacją?

Mimo tego, że styl hippisów jest, lekko mówiąc, nieco… dziwny, wciąż możemy garściami czerpać inspiracje z tego okresu. Co prawda nie polecamy zakładania kwiecistych dzwonów, lecz wiele ubrań możesz śmiało wpleść do codziennego outfitu. Moda na styl hippie wróciła kilka lat temu w ogładzonej wersji i to właśnie tą estetyką warto się zarazić.Jakie ubrania i dodatki pasują do stylu hippie?

Styl hippie to przede wszystkim luz i niezależność. Idąc za tą radą, znajdź w swojej szafie ciuchy, w których czujesz się najwygodniej. Luźne spodnie typu baggy, kamizelki z frędzlami i obszerne kurtki jeansowe z naszywkami są mile widziane. W sklepie szukaj koszul z dużymi, geometrycznymi wzorami w barwach ziemi, a T-shirty wprost z hawajskich plaż są hippisowskim niezbędnikiem.
Nie zapomnij również o dodatkach. Kompletując akcesoria, pamiętaj, że styl hippie kocha wszystko co eko. Sprawdzonymi dodatkami są grube, skórzane bransolety, długie rzemyki i wisiorki na sznurku. Właściciele długiej czupryny powinni przewiązać czoło bandaną i z parą okularów przeciwsłonecznych ruszać w miasto.

pixel