Tanktop

 

T – tank-top


Tank-top nazywamy również podkoszulkiem sportowym. Tradycyjnie zakładany jest przez sportowców pod strój właściwy. Dzisiejsze tank-topy są jednak elementem casualowego outfitu. Panowie chętnie zakładają podkoszulki do letnich stylizacji.


Co to jest tank-top?

Do niedawna tank-topy mylono z bieliźnianymi podkoszulkami. Bezrękawniki na ramiączkach, zakładane pod spód eleganckiej koszuli, są bowiem pierwowzorem znanych dzisiaj koszulek bez rękawków. Moda na tank-topy zrodziła się w Stanach. Różnorodny klimat panujący w USA sprawiał, że panowie chętnie ściągali wierzchnie koszule i wychodzili na miasto w bawełnianych podkoszulkach.


Z jakich materiałów szyje się tank-top?

Tank-top męski jest szyty najczęściej z miękkiej bawełny. Materiał jest jednak o wiele cieńszy niż ten, z którego wykonuje się podkoszulki bieliźniane. Tank-topy cechują się luźną formą. Nie krępują więc ruchów i są bardzo przewiewne. Ostatnio bezrękawniki królują na siłowni.
Producenci odzieży męskiej szyją podkoszulki na ramiączkach z dodatkiem poliestru lub elastanu, dzięki czemu nie ograniczają ruchów. Tank-top sprawdza się równie dobrze w stylizacji outdoorowej. Modele z kapturem są wprost stworzone do gry w piłkę i joggingu nawet w największą pluchę!


Kiedy warto zakładać tank-top?

Tank-top męski, podobnie jak T-shirt, jest klasycznym elementem casualowej stylówki. Funkcjonalny podkoszulek będzie Twoim kompanem przez cztery pory roku. Wiosną i latem ubierz go do ulubionych chinosów lub jeansów. Kiedy założysz go do spodenek i pary wygodnych klapek, plażowy look masz już gotowy!
Kiedy lato już się skończy, nie chowaj tank-topu na dnie szafy. Narzuć na niego ulubioną bluzę z suwakiem lub miękki kardigan. Podkoszulek na ramiączkach wzbogaci Twoją stylówkę, zwłaszcza jeśli ma duży nadruk lub uszyty jest z tkanin w modnym kolorze.

pixel