Total look


T – total look

Total look w modzie to nic innego jak tworzenie udanego outfitu w oparciu o wybrany odcień lub paletę kolorystyczną. Monochromatyczna stylówka może składać się z ubrań uszytych z różnych materiałów, ale zestaw ciuchów i dodatków powinien być dostosowany do obranej grupy kolorów.

 


Czym jest total look?

Jeśli myślisz, że total look to styl dla leniwych, musisz wiedzieć, że skomponowanie odpowiedniego stroju nie jest tak łatwe. Na wstępie pamiętaj o tym, że zakładanie każdego elementu stroju w tym samym kolorze może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jeśli obawiasz się zagubienia w modowym labiryncie, najprościej podzielić ciało na kilka sektorów.
Staraj się, aby każda część – strój, akcesoria czy fryzura – były ze sobą połączone pewną analogią. Jeśli zdecydowałeś się na założenie koszulki z dużym nadrukiem, nie biegnij do sklepu po bluzę z ogromnym wzorem. Wystarczy, że dopasujesz ciuchy kolorem do odcienia nadruku, a Twoja stylówka na tym nie ucierpi!Total look w praktyce

Oto krótki poradnik, dzięki któremu unikniesz modowej wtopy:

  • Rada pierwsza: kolor

Pamiętaj o niej zwłaszcza wtedy, gdy sięgniesz po krzykliwe odcienie. Total look w przypadku czerni lub bieli spotka się z aprobatą. Kiedy jednak ubierzesz się od stóp do głów na czerwono, efekt najprawdopodobniej będzie odwrotny.

  • Tip numer 2: uważaj na łączenie faktur

Dzianina i atłas, nawet w odpowiadającym sobie odcieniu, może zgotować Ci prawdziwe modowe piekło. Na dobry początek wybierz dla siebie proste łączenia. Bezpiecznym pierwszym krokiem będzie militarny outfit w nurcie moro lub jeansowy total look.

  • Porada nr 3: prostota

Pamiętaj, że total look bazuje na minimalizmie. Jeśli nie jesteś pewien trafności swojego wyboru, znacznie lepiej zrezygnować z tego elementu układanki.

pixel