Warstwość


W – warstwowość

Najprościej mówiąc, warstwowość to zakładanie kilku pasujących do siebie ciuchów, które tworzą połączoną ze sobą całość. Zestawienie wielu warstw to nie tylko rozwiązanie idealne na chłodniejsze dni, ale przede wszystkim – sposób na udaną stylówkę!Czym jest warstwowość?

Pamiętasz jeszcze, kiedy przed szkolną wycieczką wychowawczyni apelowała: ubierzecie się na cebulkę? Właśnie wtedy poznałeś najważniejsze założenie warstwowości w modzie – ochronę przed przegraniem lub wyziębieniem. Jeśli założysz T-shirt, koszulę, bluzę i kurtkę, możesz szybko pozbyć się któregoś z ciuchów i nie żałować, że znów zdecydowałeś się na zbyt ciepły sweter, którego nie możesz zdjąć.


Jak stworzyć udany outfit?

W jednej stylówce masz do połączenia różne faktury, kolory i fasony. Warstwowości uczymy się całe życie, w końcu to trudna sztuka. Stosując najprostsze zasady, komponowanie swojego look’u zacznij od najcieńszych ubrań. Stopniowo zwiększaj grubość wybranych ciuchów, tak, aby na zbyt gruby sweter nie nałożyć np. cienkiej marynarki.
Kiedy się zgrzejesz, szybko zdejmiesz chroniącą przed zimnem warstwę, a dzięki temu zabiegowi stylizacja nie będzie zbyt ciężka. Pamiętaj również o tym, aby stylówka nie łączyła w sobie zbyt wielu barw lub motywów. Umiar musi być Twoim największym sojusznikiem!Warstwowość w praktyce

Garść teorii za nami, więc zmykaj do garderoby. Z pewnością masz w swojej szafie ulubiony T-shirt, miękką koszulę, jeansową kurtkę i lekką puchówkę. Wybierz podkoszulek w neutralnym kolorze. Najlepiej sprawdzi się biały lub czarny, choć granatowy i szary T-shirt sprawdzi się równie dobrze.
Kolejny krok – koszula w kratę. Czerwona lub czarna nada się idealnie. Narzuć na to wszystko jeansową katanę i cieplejszą kurtkę. Pamiętaj, by się nie zapinać, bo nonszalancja w warstwowości to podstawa.

pixel