Żabie oczko


Ż – żabie oczko


Żabie oczko to wzór na tkaninie, z której najczęściej szyje się garnitury. Inna nazwa tego wzoru to rybia łuska. Powstaje on z połączenia dwóch jasnych oraz dwóch ciemnych nitek.


Co to jest żabie oczko?

Panuje przekonanie, że wzór ten szczególnie dobrze prezentuje się na marynarkach. Można się spotkać z poglądem, że kolor, który najlepiej wydobywa jego istotę, to granat. Potocznie, ze względu na strukturę żabiego oczka, mówi się, że jest to wzór „nakrapiany”.


Skąd wzięła się popularność żabiego oczka?

Garnitury w ten modny wzór cieszą się sporą popularnością w Anglii i Szkocji. Są to najczęściej garnitury biurowe, zwane także roboczymi, których nie zakłada się na specjalne okazje, jak bale czy śluby. Garnitury tego typu nie występują w kolorze czarnym, gdyż jest on zarezerwowany dla garniturów wizytowych.
Zobacz, jakie garnitury, a także eleganckie koszule oferuje sklep internetowy Ozonee.

 

W jakich stylizacjach sprawdzi się żabie oczko?

Wielbiciele tego wzoru wcale nie są skazani na noszenie go w całościowym komplecie garniturowym. Wiele sklepów oferuje eleganckie spodnie ze wzorem żabiego oczka, do których można dobrać dowolną koszulę. Taki zestaw idealnie sprawdzi się do pracy, w której wymagany jest elegancki dresscode. Można spotkać także spodnie z żabim oczkiem o mniej formalnym kroju, które doskonale wpiszą się codzienne stylizacje z modnym swetrem i męskimi półbutami. Taki zestaw również świetnie sprawdzi się w ramach eleganckiego dresscode’u do pracy.


W jakich dodatkach stosuje się żabie oczko?

Jeśli lubimy ten wzór, ale nie chcemy, aby dominował w naszym stroju, świetnym rozwiązaniem będzie dobranie krawata bądź muchy wykonanych z materiału imitującego żabie oczko. Taki wybór będzie idealny zwłaszcza w zestawie z gładką koszulą, która może być w tym przypadku w kontrastowym odcieniu.

pixel